11.07.2008 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SŠZaZe v Děčíně-Libverdě získala medaili za učebnici Floristiky

V minulém roce se podařilo vydat dlouho očekávanou dvojdílnou multimediální učebnici floristiky nazvanou jednoduše a stručně – Floristika 1 a Floristika 2. Kniha vznikala na Střední škole zahradnické a zemědělské Děčín – Libverda, která byla také nositelem celého projektu. Akce byla financována z prostředků EU, prostřednictvím projektu Evropského sociálního fondu. Přibližně rok po jejím vydání se škole dostalo mimořádného ocenění za její tvorbu.

V pátek 18. 4. ředitel Střední školy zahradnické a zemědělské, Děčín – Libverda Ing. Libor Kunte, Ph. D., osobně převzal na Ministerstvu školství mládeže a tělovýchovy ocenění ministra školství – Medaili 2. stupně za vytvoření učebnice Floristiky 1 a 2. Ocenění předal řediteli školy ministr školství Mgr. Ondřej Liška a popřál mu řadu dalších úspěchů při čerpání finančních prostředků z Evropského sociálního fondu, který by měl přinášet rozvoj vzdělanosti v ČR.
Škola chápe toto významné ocenění předané panem ministrem jako velkou čest pro celý tým autorů, kteří se podíleli na vzniku učebnice floristiky, z níž se v současné době učí na většině zahradnických škol v České republice. Významným partnerem při tvorbě učebnice byl Svaz květinářů a floristů ČR, jehož členem je i škola. Největší zásluhy na vzniku díla však mají všichni spoluautoři z řad profesionálních floristů a pedagogové zahradnické školy v Děčíně – Libverdě a ministerská medaile je samozřejmě i oceněním jejich práce.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down