07.07.2011 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Srdce ve smuteční floristice

Přestože smuteční dekorace nepodléhají tolik floristickým trendům jako je tomu např. u svatebních kytic, přesto zaznamenala smuteční floristika v polednách letech výrazný posun vpřed. Díky novým aranžérským technikám a pestré nabídce floristických doplňků se rozšiřují možnosti zpracování květin a doplňkové zeleně v působivé a důstojné smuteční aranžmá. Kromě dekorací ve tvaru kříže a věnce to jsou zejména aranžmá ve tvaru srdce.

Přestože symbolika srdce má v různých kulturách odlišný význam (v orientu je považováno za intelekt a intuici, v islámu má význam spíše duchovní, pro Egypťany bylo sídlem inteligence, Indové považují srdce za místo, kde se odehrávají emoce a city) pro západní svět je považováno symbolem lásky a přátelství. Srdce zobrazuje naše citové vztah a náklonnost k lidem jak kolem nás, tak i k zesnulým. Květinová aranžmá zpracovaná do tvaru srdce se tak sávají do jisté míry velice osobní pozorností, prostřednictvím které vyjadřujme svůj zármutek nad ztrátou milované osoby či soucit pozůstalým.
Květinová dekorace ve tvaru srdce se rovněž stanou vhodnou ozdobou hrobu nejenom při výročí úmrtí, ale i dne narození či svátku zesnulé osoby.
Při zhotovování květinových dekorací ve tvaru srdce vám výrazně ulehčí práci aranžovací podložky ve tvaru srdce, které nabízí firma Florasisi®, s. r. o. (zástupce © Smither-Oasis v ČR a SR) v odlišném provedení a velikostech. Na následujících stránkách vám přinášíme několik ukázek smutečních dekorací ve tvaru srdce, zhotovené za použití těchto podložek.

Více smutečních dekorací ve tvaru srdce naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 3/2011.

Text Arnošt Jílek, Foto © SMITHERS-OASIS GERMANY GMBH

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down