31.08.2020 | 04:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Splnění dětského snu

Vlastimil Kucharovič patří mezi naše nejtalentovanější mladé floristy. Díky svému talentu, nadšení, píli, ale i pokoře dokázal, že pokud si pevně jdete za svým cílem, tak jej dosáhnete. Poslední srpnovou neděli se jeho dětský sen stal skutečností. Úderem třetí hodiny odpolední slavnostně otevřel v historickém centru České Kamenice svůj obchod s květinami – Floristická dílna Kucharovič.

Slavnostní otevření ochodu proběhlo za účasti zástupců města i kraje, členů rodiny a přátel. Pozvání, které jsem velice rádi přijali, obdržela i naše redakce. Vzhledem ke skutečnosti, že jsme měli možnost pozorovat a mapovat doslova raketový profesní růst Vlastíka od jeho nástupu na Střední zahradnickou a zemědělskou školu A. E. Komerse Děčín – Libverda, nám bylo velkým potěšením být součástí tohoto významného okamžiku v jeho životě. Při této příležitosti jsme Vlastíka požádali o rozhovor, ve kterém se dozvíte, co vše stálo za splněním jeho dětského snu.

Kdy a proč jsi se rozhodl, že si otevřeš vlastní obchod. Co tě k tomu vedlo. Bylo to splnění tvého snu? 

Jako malý jsem běhal po louce, trhal květiny a vázal je mamce pro radost. Na prvním stupni základní školy jsem se pak začal věnovat aranžování živých i suchých květin. Každé léto jsme s rodinou trávili dovolenou na krásné farmě na Rakovnicku, kde jsem se setkával s tradiční venkovskou floristikou. Tu jsem pak vyráběl a následně rodině „prodával“. Pro rodinu a kamarády jsem od devíti let pravidelně vyráběl sezónní dekorace. Tudíž otevření vlastního obchodu byla jasná volba a splnění velkého dětského snu.

 

Období korona virové pandemie není zrovna nejlepším časem pro rozjezd podnikání. Váhal jsi ve svém rozhodnutí?

I když jsem otevíral v těžké době, tak má touha po vlastním obchodě zabránila všem obavám. Věděl jsem, že podzim je pro otevření floristického obchodu správným ročním obdobím. V neposlední řadě mne povzbudily kladné ohlasy a natěšení obyvatel České Kamenice a okolí.

 

Obchod se nachází v samotném středu historického centra České Kamenice, na Náměstí Míru. Bylo těžké najít prostory na takto lukrativní adrese?

V historickém centru České Kamenice nebylo lehké najít prostor odpovídající mým představám. Nakonec se podařilo najít vyhovující prostor pro prodejnu.

 

Celý rozhovor včetně ilustračních fotogarfií je publikován v tištěné verzi časopisu Floristika č. 6/2020.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down