17.10.2011 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sny se staly skutečností

Od letošního roku Vám na těchto stránkách představujeme květinový obchod, dílnu či studio jednoho z vašich kolegů. Poprvé jsme navštívili Henriho květinovou dílnu v Sázavě, jenž provozuje Klára Vavříková-Francová. Na pražských Vinohradech jsme zavítali do obchodu Petra Sedláčka v Blanické ulici. Z Brna jsme vám přivezli několik inspirací a rad z květinového obchodu Petra Marušky. Tentokrát nás kroky zavedly do Jihočeského kraje, kde v Českých Budějovicích provozuje květinářství Eva Schmidtová (Burianová).

Eva Schmidtová patří k velice talentovaným a úspěšným floristům. Její cesta ke květinám však nebyla přímočará. Přestože po ukončení základní školy chtěla studovat na Střední zahradnické škole v Mělníce, na přání rodičů setrvala (zůstala) v Českých Budějovicích a získala vzdělání na Strojí elektrotechnické průmyslovce v oboru zařízení silnoproudé elektrotechniky. Jak už to v životě bývá, člověk musí v životě vyzkoušet mnoho profesí, než zjistí, která ho uspokojuje. Eva tak zavítala i do oblasti gastronomie a oděvního průmyslu. Lásce ke květinám Eva propadla při navrhování a realizaci své zahrady. Postupem času přerostla záliba v péči o rostliny ve vášeň jejich aranžování.

Cesta ke květinám nebyla přímočará
Přáním Evy bylo posunout zálibu v aranžování květin na vyšší profesionální úroveň. Vrozený talent pro estetické cítění a svoji zručnost chtěla nadále rozvíjet právě ve spojení s květinami. Po absolvování několika vzdělávacích floristických seminářů tak otevírá v roce 2005 svůj první obchod a pokračuje v prohlubování svých floristických dovedností a vědomostí dálkovým studiem na Floristické střední škole, s. r. o., v Hradci Králové, kterou ukončila úspěšným složením mistrovské zkoušky. Tím však její vzdělávání v oboru neskončilo. Účastí na mnoha domácích a zahraničních předváděcích akcí a seminářů se seznamovala s novými floristickými technikami a materiály. Výsledkem její usilovné píle a preciznosti je například získání prvního místa na mistrovství floristiky v kategorii profesionálů v roce 2007 v Hradci Králové, ve stejném roce se rovněž umístila na prvním místě na Brněnské růži v kategorii Květinový šperk.

Celý text článku a více inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 5/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down