20.03.2013 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Setkání příznivců Floristiky

Po menší odmlce přicházíme s nepravidelnou, nicméně velmi oblíbenou, společenskou rubrikou. Tentokrát se podíváme pod pokličku pravidelného setkání floristů a příznivců časopisu Floristika, které se v letošním roce konalo na přelomu ledna a února v areálu Mendelovy univerzity v Lednici a nedalekém vinném sklípku.

Příjemné setkání se neslo nejen v duchu zábavy. Proběhlo také zasedání redakční rady časopisu Floristika a přípravného výboru Děčínské kotvy a Victoria regia.
Během zasedání redakční rady časopisu Floristika byl do jejích řad přijat nový člen, florista Jaromír Kokeš. Redakce časopisu představila radě nové rubriky Škola floristiky, Mystery shopping a Květinový zvěrokruh, které by měly být inspirací a přispět k podpoře prodeje květin. Pilotní vydání jsme pro vás uvedli v prvním čísle letošního roku.
Večerní setkání příznivců Floristiky probíhalo v komorní atmosféře lednického vinného sklípku. Pro všechny hosty byla připravena degustace vín z produkce Ústavu vinohradnictví a vinařství, Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity. Při ochutnávce s odborným výkladem Bc. Tomáše Nečase, byla představena kolekce bílých i červených vín. Po vinném občerstvení následoval hlavní hřeb programu – Lednice cup 2013. Soutěž, kterou jsme chtěli prověřit fundovanost účastníků setkání, dopadla nad očekávání redakce skvěle. Marně jsme se pokoušeli nachytat soutěžící takříkajíc „na špek“. Při hádání květin poslepu s využitím smyslů čichu a hmatu, všichni soutěžící uspěli, ačkoliv se mezi květiny občas připletly i jiné, neflorální materiály. Celá redakce smeká před výkonem soutěžících. Děkujeme všem hostům, kteří se sešli v hojném počtu, a těšíme se na další setkání na počátku roku 2014.

Text Daniela Urešová
Foto Arnošt Jílek

Více fotografií ze setkání naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 2/2013

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down