08.02.2013 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Setkání mistrů floristů na Zeleném světě

Jak jsme vás již informovali v předcházejícím čísle, na přelomu srpna a září loňského roku se uskutečnil v pořadí 13. ročník největšího tuzemského veletrhu Zelený svět.

Pro návštěvníky byl po oba dva dny připraven bohatý floristický program. V kterém vyly zahrnuty mnohé předváděčky, vyhlášení soutěže Svatební kytice pro rok 2013 a následně květinová fashion show, kde zároveň s prezentací svatebních šatů salonu Naive byly k vidění i všechny soutěžící kytice. Završením floristických bloků se stala ojedinělá autorská přehlídka květinových modelů, které vznikly pod rukama pěti týmů v čele s předními floristy na téma Femme fatale.
Všichni přítomní ocenili zajímavé nápady a díky interaktivnímu průběhu všech předváděcích akcí i přínosné informace, které čeští, slovenští ale i ruští floristé publiku ochotně předávali.

Na následujících stránkách vám přinášíme malou ochutnávku z prací Ondřeje Čerňáka, Tomáše Havaly a Jaromír Kokeše, které mohou být pro vaší floristickou tvorbu inspirací.
Páteční floristická show jejíž atraktivnost zajistili Ondřeje Čerňák a Tomáš Havala proběhla ve spolupráci s časopisem Floristika. Všechen materiál, který ve svých převážně podzimně laděných dekoracích floristé využili, pocházel z velkoobchodu Florplant s.r.o.
Sobotní program zahájil kreativní ředitel brněnského studia AMMI Jaromír Kokeš, jehož vystoupení je vždy divácky velmi žádané. Ten ve svých pracích nabídl honosné dárkové kytice ale i zajímavé prostorové dekorace, které zaujaly svou nápaditostí. Jeho díla vznikla za podpory velkobchodů Vonekl s. r. o. a Klia s. r. o.

Text Jana Lapáčková

Další inspirativní fotografie naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 1/2013

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down