27.07.2011 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sázavský svatební den

Den plný svatební inspirace v kouzelném prostředí zahrad klášteru Sázava připravila pro všechny místní i přespolní Ing. Klára Vavříková-Francová. Společně s Marií Bláhovou, majitelkou květinářství Kopretina ve městě Sázava, představila všem návštěvníků krásy a možné variabilní zpracování svatebních kytic a dekorací.

Národní kulturní památka klášter Sázava se stal v polovině května dějištěm prvního svatebního dne v tomto městě. V dopoledních hodinách měli návštěvníci možnost nahlédnout pod pokličku tvorby svatebních kytic a dekorací, v odpoledních hodinách mohli vytvořené práce obdivovat v rámci čtyř přehlídek. Současně s dekoracemi byly totiž prezentovány i svatební šaty čtyř různých kolekcí. Na budoucí nevěsty zde čekaly i ukázky kadeřnických a stylingových mistrů.
Podle slov obou praktikujících floristek je klasikou mezi svatebními kytice stále kulatá varianta a do povědomí nevěst zasáhla i kytice převislá. Ostatní bohaté varianty však potřebují být důsledně představeny, k čemuž slouží právě prezentace na svatebních dnech. Společně tak vytvořily více než dvacet variant svatebních kytic a dekorací. Od klasických kulatých po alternativní převislé. Závěrem a jakýmsi zlatým hřebem dne se stala ukázka svatby trochu jinak s podtitulem Punk´s not dead.

Více tipů a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 4/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down