11.04.2021 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozkvetlé památky Olomouce

Pro potěchu oka, ducha i mysli, takové jsou Rozkvetlé památky Olomouce – projekt, v rámci kterého jsou květinami vyzdobeny přední
sakrální stavby Olomouce. Osmý ročník festivalu květin se tradičně konal v rámci podzimní etapy zahradnické výstavy Flora Olomouc.

Autory a realizátory květinových dekorací se i tentokrát stali naši přední floristé se svými týmy. Pod rukama brněnského floristy Milana Dopity se ocitla v záplavě hortenzií, vřesů a bramboříků Loretánská kaple v katedrále sv. Václava a kaple Panny Marie Ochranitelky na Václavském náměstí. Kostel Panny Marie Sněžné vyzdobila bělostnými kmeny bříz, podsazenými vřesy, bramboříky a kolopejkami Karolína Žáčková. Oranžové barevné tóny v podobě exotických květů guzmánie a uzavřených kalichů mochyně židovské zvolila pro výzdobu kaple sv. Jana Sarkandera uznávaná floristka Jarmila Pejpalová. Celkem tvůrci použili na výzdobu sakrálních staveb více než 1500 kusů hrnkových rostlin a několik stovek řezaných květin. Výjimečnost projektu Rozkvetlé památky Olomouce spočívá zejména ve spojení křehké krásy květin s úchvatnou architekturou a samotnou duchovní podstatou. Obrazovou reportáž květinové výzdoby tak doprovází texty se stručným popisem světců, kterým jsou sakrální stavby zasvěceny.

Obrazovou reportáž z akce Rozkvetlé památky Olomouce naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 2/2021.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down