18.05.2022 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozkvetlé památky Olomouce – II. díl

Sakrální památky hanácké metropole se v rámci projektu Rozkvetlé památky opět oděly do květinového hávu. V rámci konání podzimní zahradnické výstavy Flora Olomouc Hortikomplex přední čeští floristé vyzdobili květinami interiér čtyř svatostánků. Působivé květinové instalace podtrhly jak samotnou architekturu samotných chrámů, tak i jejich malířskou či sochařskou výzdobu. Hmatatelná krása lidského umu se v Olomouci opět propojila s tou duchovní.

Kostel Panny Marie Sněžné

Návrh a realizace

Jaromír Kokeš & spol.

Jaromír Kokeš se narodil se v Kyjově a vyrůstal v obci Dambořice na jižní Moravě. Studoval Střední zahradnickou školu Mělník. Během studia se stal v roce 2003 a 2004 juniorským Mistrem České republiky ve floristice. V roce 2008 se stal seniorským Mistrem České republiky ve floristice, v roce 2010 rovněž obhájil tento titul, tím byl nominován na Mistrovství Evropy profesionálů ve floristice Europa Cup 2011. Prvenství v soutěži obhájil i v roce 2011. Na Mistrovství Evropy profesionálů ve floristice Europa Cup 2011 obsadil celkově 8. místo – v disciplíně překvapení získal 2. místo, v disciplíně svatební kytice a sesazovaná nádoba obsadil krásná 5. místa. V roce 2012 Jaromír Kokeš opět obhájil titul Mistra České republiky ve floristice.


Libreto

Květinová výzdoba vychází z motivu barokní architektury kostela. Materiálové složení má podtrhovat dekorativní charakter aranžmá. Z použitých druhů květin jmenujme chryzantémy, vřesy, karafiáty, gerbery, různé plody zároveň propojily výzdobu s podzimním obdobím konání akce.
Barevné ladění květin koresponduje s barvami, které se objevují na jednotlivých malbách i výmalbě stěn. V dekoracích vytvořených v bočních kaplích, jsme se do květinové výzdoby snažili promítnout osobu, které je kaple zasvěcena. Od vstupu do kostela má výzdoba působit příjemným dojmem a má jít ruku v ruce s architekturou kostela.

Fotoreportáž z akce Rozkvetlé památky Olomouce naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 3/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down