14.03.2022 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rozkvetlé památky Olomouce – I. díl

Sakrální památky hanácké metropole se v rámci projektu Rozkvetlé památky opět oděly do květinového hávu. V rámci konání podzimní zahradnické výstavy Flora Olomouc Hortikomplex přední čeští floristé vyzdobili květinami interiér čtyř svatostánků. Působivé květinové instalace podtrhly jak samotnou architekturu samotných chrámů, tak i jejich malířskou či sochařskou výzdobu. Hmatatelná krása lidského umu se v Olomouci opět propojila s tou duchovní.

Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie

Květinová výzdoba pozdně gotického chrámu se vztahuje k zasvěcení kostela a k slavnosti Všech svatých. V dekoracích jsou použity plané rostliny a luční kvítí, tak typické pro gotiku. Dominují plody růží (šípky) a traviny. Atmosféru podzimu dotváří skupiny chryzantém a další podzimní rostliny. Floristé zvolili rostlinný materiál vhodný pro delší životnost dekorací. Květinová výzdoba zdůrazňuje důležitá místa v chrámu umístěná v presbytáři, boční oltář s relikvií svaté Zdislavy, kapli Panny Marie ustavičné pomoci a kapli Panny Marie Růžencové.

Obrazovou reportáž z květinové výzdoby sakrálních památek Olomouce naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 2/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down