23.08.2010 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rostlina je první živoucí silou

Jméno německého floristy a designéra Gregora Lersche není třeba dlouho představovat. Jeho tvorba, která odráží životní zkušenosti nasbírané po celém světě, ovlivnila pohled na floristickou tvorbu mnoha floristů i v České republice.

Gregor Heinrich Lersch se narodil v roce 1949 v německém Bad Neuenahr v severním Porýní. Pochází ze zahradnické rodiny, která v tomto oboru působí již 140 let a Gregor je 5. generací spojenou s přírodou a designem. Proto se i volba vzdělání mladého Gregora ubírala tímto směrem. Vyučil se tedy zahradníkem a pracoval v rodinném zahradnictví.
Obrat v jeho životě nastal v roce 1974, kdy složil mistrovské zkoušky ve floristice v Bonnu a získal titul Mistr florista. O dva roky později zvítězil na německém mistrovství ve floristice Zlatá růže. V prestižní soutěži evropského poháru konané Říme v roce 1978 obsadil jako první Němec v historii příčku nejvyšší. V následujících letech se účastnil i mistrovství světa ve floristice v Melbourne a Hamburku (5. místo).
Za své dosavadní působení ve floristice získal v roce 1979 státní vyznamenání. Je držitelem 37 zlatých, 22 stříbrných medailí z profesních soutěží floristického designu.

TEXT Helena Piková FOTO Jörg Manegold, Dominik Ketz, Ralf Stradtmann

Více informací a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 4/2010.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down