08.05.2014 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rosteme zase spolu

Floristická sekce zahradnického veletrhu IPM nabízela celou řadu předváděcích akcí. Vedle již zvučných jmen německých floristů, z jejichž tvorby jsme vám fotoreportáž přinesli v minulém čísle, dostali prostor i nadaní začínající floristé v soutěži pořádané FDF. Ta se skládala ze tří tematicky odlišných úkolů – vázané kytice, přízdoby pokojové rostliny a sesazované nádoby.

Tématem letošního ročníku soutěže mladých floristů bylo motto „Rosteme zase spolu“ odkazující se na 25. výročí pádu berlínské zdi. Zdi, která navždy zůstane symbolem studené války mezi Západem a Východem, 165 kilometrů dlouhé betonové stavby, která od roku 1961 dělila německou metropoli a s ní potažmo celý svět na dva protipóly. Zdi, která byla téměř po třech dekádách v roce 1989 stejně překvapivě zbořena jako postavena.

Svým dílem, vázanou kyticí z přírodních materiálů realizovanou volným designem, měli floristé v přeneseném slova smyslu znázornit opětovné splynutí – pomocí barev, tvarů, textury či struktury.
Hodnoticím kritériem pak byla nejen nápaditost, ale i trvanlivost dekorace po celou dobu konání výstavy – čtyři dny. Na následujících stránkách vám přinášíme některé práce z celkového počtu 51 přihlášených soutěžících ze sekce volně vázaných kytic.

Text Jana Lapáčková, Foto redakce

Více soutěžních prací naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 3/2014

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down