04.08.2014 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Proměna Flory Olomouc

První z letošního trojlístku olomouckých zahradnických výstav – jarní etapa mezinárodní květinové Flory Olomouc, proběhla koncem měsíce dubna v prostorách nově zrekonstruovaného areálu. První výstavnický den odstartoval slavnostním otevřením obnoveného pavilonu A, ztvárněným na téma Divotvorná zahrada podle autora Ing. Vojtěcha Zahradníka.

V rámci letošního, již 35. ročníku prošlo branami výstaviště na 75 tisíc návštěvníků, kteří obdivovali expozice zhruba 500 vystavovatelů z tuzemska, Polska, Peru, Slovenska, ale i Nizozemska.

Největší výstavní pavilon A byl tradičně vyhrazen hlavní expozici výstavy. Podle slov jejího autora Ing. Vojtěcha Zahradníka bylo hlavní myšlenkou zapojit návštěvníka – vtáhnout ho do světa fantazie bez zemské tíže, prostoru plného levitujících záhonů a květin. Odpoutat jeho pohled od přízemních problémů a vytvořit v pavilonu jakousi oázu, ve které může zásluhou květin, vůní a příjemné hudby načerpat pozitivní energii a nový dech.

Za velmi propracovaným dílem je vidět náročná příprava. Samotná realizace od návrhu po dokončení trvala necelé dva měsíce a podílel se na ní tým 40 lidí. Velkorysý byl počet všudypřítomných květin, které hrály rozmanitými barvami i tvary. Pavilon A vykvetl 20 tisíci kusy řezaných květin, jako byly Amaryllis, Lilium, Zantedeschia, Anthurium, sedmi tisíci tulipány a narciskami a nespočtem hrnkových květin, jako jsou Pelargonium, Impatiens či Begonia.

Text a foto Jana Lapáčková

Více informací a podrobné výsledky floristické soutěže naleznete v tištěné verzi časopisu Foristika 4 /2014.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down