20.06.2011 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Profesionál každým coulem

Představovat českému a slovenskému floristickému světu osobu Petra Matušky by se molo zdát možná zbytečné. Účastník mnoha floristických soutěží, častý aktér předváděcích akcí je současně majitelem úspěšného květinového obchodu Květiny Matuška. Co jej vedlo k jeho založení, jak jej vede a kam směřuje?

Petr Matuška vystudoval Střední zahradnickou školu v Brně Bohunicích. Jeden rok strávil v obchodě Milana Dopity a dva roky poté pracoval na volné noze. Práce to nebyla špatná, ale chyběl mu kontakt s lidmi, a tak se rozhodl otevřít květinový obchod. Od roku 2004 tak provozuje v Brně Žabovřeskách květinový obchod Květiny Petr Matuška. Společně s týmem spolupracovníků se tento obchod během uplynulých let zařadil mezi nejuznávanější v Brně.

Pouhých 45 metrů prodejní plochy
Dvě místnosti, které jsou srdcem obchodu, disponují plochou 45 metrů čtverečních. K nim přiléhá zázemí o velikosti zhruba 25 metrů a venkovní expozice. V první místnosti je umístěn obslužný pult a široký sortiment řezaných květin, druhá slouží jako výstavní expozice drobných i větších dekorací. Příjemné prostředí spolu s pohovkou je současně i místem k domlouvání větších zakázek.
Na tržbách obchodu se v nejvyšší míře podílí prodej přímo na prodejně. Kromě toho se Petr Matuška stará o výzdobu mnoha brněnských hotelů a společností.
Obchod leží na rušné třídě a zajímavá a každodenně instalovaná bohatá výzdoba na chodníku před ním naláká mnohého kolemjdoucího. Většina ze zákazníků se však řadí k těm stálým, opakovaně nakupujícím. Velké je i procento nových zákazníků, kteří do obchodu zamíří cíleně na doporučení svých známých.
Množství zakázek realizovaných Petrem Matuškou a jeho spolupracovníky by nebylo možné připravovat v těchto skromných prostorech. Potřebám obchodu proto navíc slouží dílna a externí sklady. Využívá se k příjmu zboží, jeho uskladnění a přípravě externích zakázek i chystaných kolekcí.

Více tipů a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 3/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down