17.06.2013 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro zachycení okamžiku

Snad každá nevěsta by chtěla mít perfektní svatbu. Počínaje nádhernými, přesně padnoucími šaty, přes výběr vysněného místa pro obřad až po dobré jídlo a zábavu. Svatební den je nabitý programem a ačkoliv jeho příprava trvá měsíce, novomanželům uteče rychle. Proto má nezastupitelnou funkci také fotograf, díky kterému si i po letech uchovají vzpomínku na svůj velký den.

Avšak nejen dobré jídlo a pěkné fotografie dělají svatbu krásnou, ale velký podíl na celkové atmosféře mají květiny. Na skvěle upraveném a dobrém jídle si pochutnáte, ale jeho krása je pomíjivá. Fotografie mají za úkol zvěčnit nejdůležitější chvíle a každý na nich chce vypadat dobře. Ale co by byla svatba bez květin? Přidají na slavnostní náladě a také podtrhují téma svatby. Investovat do krásných šatů, vydat nemalé peníze na zaplacení profesionálního fotografa a šetřit na květinách je bohužel velmi častým jevem dnešní doby. Ale právě květiny se nemalou mírou podílejí na finálním efektu fotografií. Uvědomit si, že byla škoda šetřit na květinové výzdobě až v momentě, kdy si prohlížíte svatební fotografie, to už bývá zkrátka pozdě.
Pro nevěsty, které pochopily, že květina jako symbol něhy, krásy a štěstí, je nedílnou součástí vdavek, jsou ideální dekorace a kytice ze stabilizovaných květin. V rámci příprav svatebního obřadu mají nastávající manželé mnoho práce a často se vypilovává až do posledního okamžiku. Volba stabilizovaných květin je efektivní variantou. Květinovou výzdobu lze připravit s dostatečným předstihem a díky své trvanlivosti neztrácí nic na kráse. Je pravda, že prvotní investice je mírně ekonomicky náročnější, ale její návratnost se odráží v dlouhodobém dekorativním působení. A která mladá paní by si ráda nepřipomenula ony krásné chvíle při pohledu na svou svatební kytici? Krásou těchto květin se mohou kochat několik měsíců po svatbě a mohou je uvítat třeba i při slavnostní večeři na oslavu prvního výročí manželství.
Jak jsou stabilizované květiny variabilním materiálem se můžete přesvědčit v inspiraci, kterou jsme pro vás připravili ve spolupráci s floristkou Jarmilou Pejpalovou. Materiál poskytla společnost Michal Drkoš – SMERALDINO. Za poskytnutí prostor k fotografování děkujeme správě Břevnovského kláštera a vedení hotelu Green Yacht Praha.

TEXT A FOTO Daniela Urešová

Článek s inspirativními fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 3/2013

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down