17.08.2011 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro pohlazení dětské duše

Není běžné, abychom květinami obdarovávali ty nejmenší – děti. Přesto právě ony projevují svoje pocity a radost spontánně, květiny umí přijmou bez jakýkoli rozpaků, ostychu či zábran. Proč tedy jednou neobdarovat dítka kromě sladkostí nápaditým květinovým dárkem. Rozhodně ho přijmou se stejným, ne-li větším nadšením a úžasem, jako běžně darovanou hračku. Mohou to být právě květiny, díky kterým se stane narozeninová párty pro malého oslavence nezapomenutelným zážitkem.

Kromě běžných květinových vazeb překvapíme děti působivějšími květinovými dekoracemi zhotovenými z aranžovací hmoty vytvarované do nejrůznějších motivů. V nabídce firmy Florasis, s. r. o., (zástupce © Smither-Oasis v ČR a SR) tak nechybí podložka například ve tvaru motýla, vhodná k obdarování malé slečny, květinový medvěd či motorka naopak potěší každého klučinu. Motiv anděla se může stát vhodným dárkem ku příležitosti církevních událostí, např. křtiny, biřmování. Zmiňované dekorace jsou v západních zemích rovněž používány při oslavách konaných na počest mamince očekávající potomka (baby shower). V některých zemích jsou používány jako květinová aranžmá při smutečních obřadech dětí.
Květinová aranžmá s motivy zvířat, postav či hraček jsou jednou z možností zpracování květin do působivých nevšedních dekoracích vhodných pro různé příležitosti.

Více fotografií k inspiraci naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 4/2011.

Foto © SMITHERS-OASIS GERMENY GMBH

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down