08.06.2010 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro malého školáka

Před obdobím dovolených a prázdnin, kdy tržby květinových obchodů a studií klesají, je poslední školní den jednou z možností, jak si trochu přilepšit v prodeji. Měli bychom se proto již předem na tento den připravit, a to jak dostatkem materiálu tak nápadů.

Jednou z forem poděkování učiteli za celoroční námahu je právě darování květiny. Původní materiál k dekoraci z vlastní zahrady či z luk nahradila široká nabídka květinových obchodů a supermarketů. A zde se právě můžeme předvést. Oproti jednodruhovým či nenápaditým kyticím vystavených v těchto marketech můžeme nabídnout výrobky šité přímo na míru zákazníkovi. Kreativita při tvorbě dekorací je velkou výhodou.
Letos vychází konec roku na středu 30.6. I přes to, že do této doby zbývá dlouhá doba, nic nám nebrání, abychom sebe i naše zákazníky na přicházející konec školního roku navnadili. Nabídku řezaných květin s jednoduchou přízdobou doplníme přizdobenými hrnkovkami i nápaditými kyticemi a dekoracemi. Základem je uvědomění si toho, že zvolenou dekoraci bude mít po určitý čas na starosti školák. Proto se vyhneme křehkým či lehko se poškozujícím květinám jako je lilie, mák či frézie. Ani velké a těžké dekorace nebudou vhodné.
O své nápady, jak vybavit školáky pro poslední školní den se s námi podělil Zdeněk Kupilík, vedoucí květinové prodejny Vyšší odborné školy zahradnické a Střední zahradnické školy Mělník, na které současně působí jako pedagog. Může tedy čerpat i ze svých představ a očekávání. 

TVŮRCE ARANŽMÁ Zdeněk Kupilík

Více informací a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 3/2010.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down