18.01.2011 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přípravy na EUROPA CUP 2011 v plném proudu

Ve dnech 2. a 3. září 2010 proběhla organizační schůzka k 17. ročníku Mistrovství Evropy seniorů ve floristice EUROPA CUP, které se uskuteční v příštím roce od 31. srpna do 5. září 2011 v Havířově. Místo konání navštívil generální tajemník evropské floristické asociace FLORINT Toine Zwitserlood (Nizozemsko) a členové technické komise pro floristické soutěže: Annemie Duchateau (Belgie), Ferenc Kruzslicz (Maďarsko), Simon Ogrizek (Slovinsko) a Tracy Tomlinson (Velká Británie), kteří jsou nominováni pro hodnocení technických aspektů soutěže EUROPA CUP 2011 v Havířově.

Soutěžní prostory jsou vybrány 
Je dobrým zvykem technické komise FLORINT navštívit místo konání soutěže rok před vlastním zahájením, provést organizační schůzku s pořadateli a inspekci soutěžních prostor. Pro vlastní soutěž i doprovodné programy jsou již dnes odsouhlasena a zajištěna veškerá potřebná zařízení, ve kterých se akce bude konat – soutěžní prostory v Městské sportovní hale Slávii, konferenční místnosti v KD Radost, prostory pro slavnostní vyhlášení výsledků v KD Petra Bezruče, ubytovací i stravovací kapacity.

Od hodnocení až po harmonogram akce

Velmi detailně a intenzivně se členové technické komise zajímali o dosavadní postup a připravenost v programu celé události. Organizátoři soutěže – Svaz květinářů a floristů a statutární město Havířov – předložili technické komisi k posouzení podrobná pravidla pro soutěžící, programy jednotlivých dní i detailní charakteristiky navrhovaných soutěžních disciplín. Diskuze nad nimi byla dlouhá a únavná, byla navržena a provedena řada změn, ale v konečném efektu se všichni zúčastnění rozcházeli s dobrými pocity. Toine Zwitserlood uzavřel průběh návštěvy Havířova slovy: „Setkání proběhlo bez závažných problémů a organizátoři byli velmi dobře připraveni, např. ještě nikdy v historii soutěže jsme při průběžném setkání technické komise neměli připravenou modelovou kóji k posouzení“. Rovněž ostatní členové komise byli spokojení a při porovnání průběhu příprav s předchozími ročníky soutěže EUROPA CUP se neshledali s žádnými závažnými problémy. Naopak, v některých aspektech přípravu hodnotili lépe. Součástí programu návštěvy delegace v ČR byla i prohlídka veletrhu Zelený svět v Brně, kde měli možnost shlédnout doprovodný floristický program. Jako velmi inspirativní hodnotili především květinové přehlídky a projevili zájem o začlenění podobné aktivity do programu závěrečného gala večera s vyhlášením výsledků.
Doprovodný program soutěže i soutěžní témata, k jejichž zveřejnění dojde začátkem příštího roku, jsou příslibem velmi zajímavé akce, která nejen české veřejnosti představí umění aranžování květin na vrcholné úrovni a českým floristům přinese inspiraci pro jejich další tvorbu. Není pochyb, že EUROPA CUP 2011 bude nejvýznamnější floristickou událostí v příštím roce. Určitě stojí za to si poznamenat termín od 31. srpna do 5. září 2011 do diáře. Další podrobné aktuální informace budou postupně uveřejňovány na www stránkách soutěže – www.ec2011.eu. a v časopise Floristika.
Těšíme se na setkání s Vámi v Havířově!

Text a foto Ing. Jiří Martinek, Ph.D.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down