25.04.2011 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poslové jara

Jaké jiné květiny zvolit pro tvorbu dekorací v tomto období než ty, které k němu odjakživa patří. Nabízí širokou paletu barev a mnohé zaujmou i omamnou vůní. Pro první část roku nemohou chybět v nabídce žádného velkoobchodu s květinami.

Řeč je o cibulnatých a hlíznatých rostlinách. Mezi časně kvetoucí rostliny také řadíme asijské pryskyřníky či prvosenky. Do dekorace je můžeme využít jak ve formě řezaných květin tak jako rostlinu v hrnku.

Cibuloviny

U hrnkových cibulovin obecně platí, že je nemáme moc zalévat. Rostliny tak vydrží déle, neporostou tolik do výšky a stonek tak zůstane silný a rovný. V případě, že jsou umístěny na tmavém místě, vytahují se více do výšky.
Moderní variantou použití cibulovin do květinových dekorací je využití celé rostliny včetně cibule a kořínků.
V případě použití řezaných rostlin si musíme uvědomit, že nadále rostou. Dekorace tak prochází neustálou proměnou. Pozor si dáme na narcisy. Vyhýbáme se jejich umístění společně s ostatními druhy ve váze, jelikož vylučují do vody hlen.

Pryskyřníky

Pocházejí z Orientu a v 16. století se dostaly z Turecka do Anglie. Dlouho patřily mezi nejoblíbenější rostliny a mezi zahradními květinami byly stejně významné jako tulipány. Koncem 19. století upadly poněkud v zapomnění, ale v poslední době se zase vracejí na výsluní zájmu.

Prvosenky

Stále narůstá zájem o prvosenky, které dnes můžeme dostat v nejrůznějších barevných variacích. Hodí se do venkovních výsadeb, truhlíků i do interiéru. V teplé místnosti odkvétají zhruba během tří týdnů, ale v chladnu vydrží kvést až dva měsíce. Vyžadují ale dostatečně světlé místo.

Text Helena Piková Foto Floradania Marketing A/S

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down