30.09.2011 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podzimní dekorace

Podzim je obdobím příjemných barev a vůní. Stačí jedna procházka po zahradě či okolní přírodě a plno rostlinného materiálu je připraveno k použití. A chybí jen ten správný nápad, co s ním.

Inspirací by se mohly stát podzimní dekorace vytvořené trojicí floristů Jaromír Kokeš, Petr Matuška a Maroš Petic. Ti se sešli na loňském zahradnickém a floristickém veletrhu Zelený svět, aby zde předvedli své umění i nápady. V rámci floristické předváděčky představili více než 20 dekorací vhodných do bytu, na recepce či terasy.
Pro podzimní dekorace jsou typickými barvami červená a oranžová, které se objevují v mnoha plodech jako jsou např. šípky, jeřabiny, jablka, plody třezalky, skalníků, hlohu, hlohyně, kalin či cesmíny, kalichy židovské mochyně apod. Zelenou do dekorace vnáší speciální odrůdy třezalky, oplodí kaštanovníku setého, široká škála zeleně. Opomenout nelze ani kaštany, bukvice, žaludy, klasy travin a obilnin, šišky a kůru dřevin či plody mnoha jiných rostlin. Výčet použitelných materiálů tímto zdaleka nekončí, záleží jen na fantazii, co vše se do dekorace zakomponuje.

Více tipů a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 5/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down