21.11.2011 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podzim a jeho dary

Nadcházející podzimní období skýtá ještě před Vánoci možnost obohacení a podpoření prodeje prostřednictvím nápaditých podzimních dekorací určených k příležitosti Památky zesnulých a nejen té. Pestrá nabídky velkoobchodů nám samozřejmě nabízí širokou škálu materiálů na výrobu podzimních a dušičkových věnců.

Jeden poněkud odlišný velkoobchod, jenž má otevřeno nepřetržitě a vítá každého návštěvníka se ovšem jmenuje příroda a taktéž nabízí paletu materiálů, které se s podzimem vyvíjejí, dobarvují a dozrávají. Nejen na venkovské hřbitovy či do rustikálních interiérů jsou dary přírody ideálními základy dekorací.
Kromě tradičních věnců můžeme zákazníkům nabídnout vypichované nádoby různých velikostí – na jejich dekoraci použijeme mechy, lišejníky, vřesy nebo vřesovce, kůru stromů nebo šišky. Vhodné jsou i plody keřů, jako šípky, jehnědy, plody pámelníku nebo hlohu. Pro slavnostní příležitost se nebráníme ani řezaným květinám naaranžovaným v podzimním duchu spolu s ostatním rostlinným materiálem.
Při výrobě věnců zapojíme svou fantazii a využijeme opět přírodních materiálů, které máme ze zahrady nebo z volné přírody. Tělo věnce může být šiškové, mechové, zelené (chvojí, listy dřevin), slaměnkové, staticové nebo různě zkombinované. Zákazníci si rádi vybírají a proto pro ně připravíme více rozmanitých druhů. Nejvhodnější přízdobou věnce jsou různé plody listnatých stromů a keřů (ořechy, žaludy), koření (skořice, badyán), sušený rostlinný materiál, případně i umělé doplňky.

Text a foto Jana Klečková

Celý text článku, spolu s inspirativními fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 5/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down