24.11.2009 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podložky na prstýnky

Neodmyslitelnou součástí svatebního obřadu je výměna snubních prstenů mezi snoubenci. Jejich převzetím si slibují vzájemnou úctu jeden k druhému, věrnost a oddanost. Jako symbol lásky a vztahu mezi dvěma lidmi se snubní prsteny používaly již ve starověkém Egyptě. Přestože v průběhu stovek let prošly částečnými změnami v jejich ztvárnění, svoji symboliku si dochovaly do dnešních dob. Důležitosti a významu snubních prstenů bychom proto měli věnovat náležitou pozornost i při jejich prezentaci v průběhu svatebního obřadu.

K umístění snubních prstenů v průběhu svatebního aktu často sloužily nevzhledné kovové tácky či skleněné misky. Bohužel řada oddávajících míst od tohoto poněkud chladného způsobu předávání snubních prstenů ještě neupustila a je především na samotných snoubencích si zajistit jejich důstojnější a elegantnější způsob prezentace. Jako vhodnou variantu nabízí současná floristická tvorba umístění snubních prstenů na podložky (polštářky) rozličných tvarů a velikostí zhotovených z různorodého materiálu. Přesto, že při jejich ztvárnění můžeme uplatnit veškerou svoji kreativitu, měli bychom se řídit určitými pravidly.
Při výrobě podložky na prstýnky vycházíme především z květinové výzdoby obřadního místa a samotné svatební kytice. Stejné druhy květin, které jsme použili při zhotovování kytice bychom měli použít i při dekoraci podložky. Jejím základem se může stát jak samotný polštářek zhotovený např. z látky, mechu nebo i sena, tak i lastura nebo plát kůry či kmene stromu.
Velikost podložky volíme takovou, aby v ní prsteny nezanikly v záplavě květin a dekoračního materiálu (stuh, korálků, drátků atd.) Nesmíme zapomínat na skutečnost, že prstýnky by měly být hlavní okrasou podložky.
Tvar podložky není specificky dán, může korespondovat s tvarem svatební kytice, nebo být vytvarován do tvaru srdce či čtyřlístku. Nezřídka se stává, že podložku s prstýnky přinášejí budoucím novomanželům děti. V těchto případech musíme zohlednit při zhotovování podložky její dobré uchopení, stabilitu a především dobrou fixaci samotných prstenů – zaklíněním pomocí špendlíků, nebo lehkým přichycením nití.
Přestože většina snoubenců nevěnuje patřičnou pozornost tomuto drobnému doplňku svatební floristiky, který svoji měrou rozhodně přispěje k dokonalosti svatebního dne, je především na vás, floristech, aby jste svým zákazníkům nabídli podložky na prstýnky jako součást květinového svatebního servisu.
Inspirací ve vaší tvorbě podložek vám mohou být práce zhotovené v rámci 38. ročníku Mistrovství floristů České republiky, které vám přinášíme na následujících stránkách.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down