26.09.2019 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pochmurný podzim, rozhodně ne!

Období babího léta na přelomu září a října, je časem, kdy letničkové výsadby střídají podzimní. A to jak ve volné půdě na záhonech, tak i v dekorativních nádobách. Přestože by se mohlo zdát, že na sklonku vegetačního období je sortiment dekorativních rostlin omezený, stále je z čeho vybírat. Podzimní nabídka květin okrasných květem nebo listem je druhově velice pestrá.

Mezi nejpopulárnější bezesporu patří Calluna. Díky dlouholeté a cílevědomé práci šlechtitelů můžeme vybírat z nepřeberného množství odrůd v široké paletě barevných odstínů květů, listů, výšky i habitu růstu. Na své popularitě čím dál více získávají Chrysanthemum, jsou k dostání v mnoha barevných odstínech a tvarech květních úborů, v květinových výsadbách se tak stávají výrazným barevným prvkem. Mezi stálice, které již pěstovaly naše babičky, patří nízké kultivary Dahlia s menšími květy (´Chic En Rouge´, ´Sunshine´, ´Wink´). Ze sortimentu na podzim kvetoucích trvalek jmenujme například: Aster –k výsadbám do nádob a truhlík jsou vhodné především zakrslé odrůdy s jemnou texturou květů a listů (´Professor Anton Kippenberg´, ´Nanus´), Rudbeckia s nápadnými zlatavě žlutými úbory s tmavě hnědým terčem (´Viette’s Little Suzie´).

Celý text článku, včetně inspirativních fotografií podzimních sesazovaných nádob, naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 5/2019.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down