24.10.2011 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Piešťanské květinové korzo

Západoslovenské Piešťany jsou celosvětové proslulé
pro blahodárné účinky místních termálních léčivých pramenů. K věhlasu lázeňského města v posledních letech rovněž přispívá pořádání národní slovenské soutěže s mezinárodní účastí ve vázání a aranžování květin Victoria Regia. Vyvrcholením floristického klání je průvod květinového korza městem, jež pomyslně uzavírá lázeňskou sezónu.

Je to právě květinové korzo, za kterým míří koncem září do Piešťan tisícovky návštěvníků. Málokdo si chce nechat ujít nevšední podívanou na nádherně zhotovené květinové alegorické vozy plné pohádkových postav vytvořených z nejrůznějšího přírodního materiálu či živé postavy oděné do šatů z okvětních plátků květin či listů stromů.
Organizátory květinového korza jsou studenti Střední zahradnické školy v Piešťanech, kteří jsou hlavními tvůrci jednotlivých alegorických vozů. Podle slov ředitelky školy Ing. Evy Stručkové je tato aktivita studentů převážně jejich soukromou záležitostí. Přestože vedení školy je květinovému korzu velice nakloněno, ve školním učebním plánu není pro tyto aktivity dostatek prostoru. Pedagogický sbor se však snaží žákům vyjít maximálně vstříc v oblasti navázání kontaktů se sponzory či konzultací při navrhování a vlastní realizaci vozů a modelů, částečné přispívá každé třídě malou finanční podporou na nákup nezbytného materiálu.

Celý text článku a více inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 5/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down