20.04.2011 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pestré materiály nejen pro Velikonoce

Letos vycházejí svátky Velikonoc o něco později než jsme zvyklí. Ale ani tak nemůžeme podcenit přípravu na tento významný svátek a do tvorby velikonočních dekorací se pustíme s dostatečným předstihem. Při této přípravě sáhneme především po trvanlivých materiálech, které si udrží své vlastnosti po delší dobu. Řezanými květinami je můžeme doplnit až později.

Obrovská nabídka sušených a umělých materiálů nabízí neomezené možnosti tvorby. Dekorace tak můžeme vytvářet ve více velikostech a barvách a každému zákazníkovi tak nabídnout tu pravou alternativu pro jeho byt i peněženku. Vytvořené dekorace neslouží jako pouhý prodejní artikl. Použijeme je současně jako tematickou výzdobu prodejny.
Základní barvou Velikonoc je žlutá se zelenou v mnoha odstínech. Klasikou pro toto období se dá nazvat i kombinace oranžové a žluté. Ta přináší do dekorace další oživení. Pokud chceme vytvořit méně tradiční avšak elegantní a jemné dekorace, sáhneme po růžovofialové barvě v kombinaci s bílou. K aranžmá těchto barev barevně ladí např. květy modřenců či hyacintů.
Důležité jsou i rozdílné velikosti vytvořených dekorací. Pro vstupní halu hotelu či recepci společnosti připravíme aranžmá větší velikosti než pro recepci či stůl v restauraci. Mnohdy jsou to právě drobné dekorace, vystavené na pultě ve větším množství, které získají zájem zákazníků na prodejně. K jejich propojení v rámci prodejny využijeme určitý jednotící prvek, kterým mohou např. být stejné stužky.
V tomto období se neobejdeme bez typických doplňků, kterými mohou být zajíci, slepičky, umělá i přírodní vajíčka a skořápky. Dekorace lze oživit i živými květy v ampulích nebo květy umělými či ze dřeva.
Na následujících stránkách přinášíme velikonoční inspirace vytvořené Petrem Matuškou, úspěšným brněnským floristou, na předváděcí akci pořádané společnostmi Bohemiaseed, s. r. o., Rosa, Ar.G.Delta, s. r. o., a Neolit.

Text a foto Helena Piková Tvůrce aranžmá Petr Matuška

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down