22.04.2016 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Otec vlasti zavítal na Floru Olomouc

Jarní etapa Flory Olomouc se nesla v duchu 700. výročí narození největšího Čecha Karla IV. Centrem akce byl samozřejmě pavilon A, zahalený do záplavy květin.

Výzdobu pavilonu A připravila přední česká floristka Jarmila Pejpalová, která se svým týmem vytvořila na centrální ploše monumentální květinové sochy stylizovaných postav z populárního muzikálu Noc na Karlštejně. Atmosféru celé instalace podpořila také optimistická hudba zmíněného filmu.

Na Floře Olomouc je pravidelně prezentována také floristika prostřednictvím prací juniorů a seniorů, kteří se zapojí do floristické soutěže. Vyhlašovatelem je Svaz květinářů a floristu ČR. Letos měli junioři za úkol vytvořit svatební kytici nebo dekoraci pro jednu z manželek Karla IV., zadáním pro seniory byla slavnostní darovací kytice pro Karla IV. Zdařilé práce pak mohla zhlédnout laická veřejnost v centru dění pavilonu A.

Jak se svých úkolů zhostili soutěžící a jak  je ohodnotila odborná porota se dozvíte v tištěné verzi časopisu Floristika 4/2016

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down