01.08.2012 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Osobnost roku 2011

Novinkou v rámci galavečera Děčínské kotvy bylo vyhlášení Osobnosti roku 2011. Oceněným byl Ing. Jiří Martinek, Ph.D., za svou dlouholetou obětavou práci pro tento obor.

Jiří Martinek působí od roku 2003 jako odborný asistent Ústavu biotechniky zeleně na Zahradnické fakultě v Lednici, Mendelu v Brně. Vyučuje zde předměty jako Aranžování rostlin či Interiérové květinářství. Zabývá se výstavnictvím a organizování květinových show a prezentací.
V roce 2006 byl přímým účastníkem Mistrovství České republiky v aranžování květin Děčínská kotva, kde získal v seniorské kategorii celkovou třetí příčku. Na tomto ročníku obdržel za vytvořenou dekoraci pro nevěstu i cenu časopisu Floristika za nejkreativnější aranžmá.
O rok později absolvoval evropskou zkoušku člena hodnotitelských komisí na floristických soutěžíc a stal se držitelem mezinárodního certifikátu FEUPF/FLORINT. Pozici soutěžícího tak vyměnil za místo v jury.
Díky jeho obětavému nasazení se Svazu květinářů a floristů ČR, jehož je Jirka aktivním členem, podařilo získat pořadatelství Mistrovství Evropy ve floristice EUROPA CUP pro Českou republiku. Tato důležitá floristická akce se odehrála v roce 2011 v Havířově a Jirka zde působil rovněž jako člen mezinárodní odborné poroty.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down