10.03.2015 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oslava Velikonoc v AMMI

Přestože Velikonoce patří k nejvýznamnějším křesťanským svátkům, oslavující zmrtvýchvstání Ježíše Krista, pro většinu z nás symbolizují (asociují) probouzející se přírodu po zimním spánku, zrození nového života, příchod jara. Zatímco mrazivé panování paní Zimy by mělo ustat prvním jarním dnem, často tomu počasí nenasvědčuje a my si na první květy krokusů, bledulí či narcisek musíme několik jarních dnů ještě počkat.

Jedním z míst, kde je navozena jarní atmosféra ještě před rovnodenností, je brněnské květinové studio AMMI. Pro své zákazníky, obchodní partnery a milovníky květin každoročně pořádají jarní předváděcí akci s ukázkami aranžování jak řezaných, tak i sezónních hrnkových květin. Tentokrát na předváděcím molu stanula po boku mistra floristy Jaromíra Kokeše velice talentovaná mladá floristka Markéta Nagyová – absolventka Střední školy zahradnické a zemědělské Antonína Emanuela Komerce, Děčín – Libverda a účastnice mistrovství floristů ČR  – Děčínská kotva. Prostřednictvím jakých prací, jež si návštěvníci akce mohli přenést do svých domovů, se jim povedlo vykouzlit jarní atmosféru, vám přiblížíme na následujících stránkách.*

 Text a foto Arnošt Jílek

Květinové dekorace Jaromíra Kokeše a Markéty Nagyové z jarní předváděcí akce naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 2/2015.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down