21.10.2011 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oslava ve velkém stylu

Jihočeská společnost Nixe s. r. o. se sídlem v Radošovicích u Strakonic oslavila v letošním roce dvacáté výročí od svého založení. Na toto významné jubileum si zástupci firmy pozvali v červnu do České republiky italského floristu Maria Claudia Bertuccia, který pro klienty Nixe připravil narozeninovou předváděcí show.

Mario Claudio Bertuccio vytvořil během celého dne mnoho květinových dekorací vztahujících se k oslavám významných životních výročí. Při předváděcí akci využil florista zboží ze širokého sortimentu společnosti Nixe a ukázal jeho vysokou variabilitu a možnost použití. Při své práci mluvil o důležitosti věku obdarované či obdarovaného a nezapomněl ani na děti. Ukázal několik nápaditých aranžmá vhodných k podarování nemladších, příchozí hosty velice zaujal nápad s balónky – navlečené na drátku dodaly dekoracím symbolický dětský prvek, takto použité balónky jsou vhodným materiálem i pro přízdobu jednoho květu. Doporučil také nezapomenout na vhodné měřítko aranžmá, jehož velikost by měla být přizpůsobena postavě dítěte. Při aranžování využíváme také prvků zdůrazňujících moment překvapení a Mario názorně předvedl jak kytice dárkově zabalit do balicího papíru, který umocní slavnostní moment při odhalení. Pro dětské dekorace vybíral květiny a doplňky pastelových barev. Mario Claudio Bertuccio se nebál ani velice rozměrných kytic, určených pro náročného zákazníka – výsledkem byla například kytice vytvořená z růží měřící zhruba 1,5 metru. Zároveň dodal že takových aranžmá prodá florista jen několik za celý svůj život.
Italský florista se také snažil zprostředkovat několik obchodních triků a tipů. Výrazné nebo exotické květiny nemusíme doplňovat velkým množstvím ostatního rostlinného materiálu, postačí například vybrat vhodně ladící organzu, sisalovou nebo plastovou síť (spinweb), která podtrhne krásu květů.

Text a foto Jana Klečková

Celý text článku, spolu s fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 5/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down