18.05.2023 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Olomoucké Vyznání růžím   

Olomoucké rozárium, druhé největší v České republice, se stalo místem konání květinového festivalu vzdávající hold královně květin – růži. Třetí ročník společensko-kulturní akce se nesl v duchu oslav 50. výročí založení růžové zahrady. Bohatý doprovodný program nabídl aktivity pro všechny věkové skupiny.

Olomoucké rozárium prošlo v minulých letech velice nákladnou revitalizací. Výsledkem citlivé obnovy, v podání ateliéru Zahradní a krajinářské architektury Zdeňka Sendlera a architektů Barbory a Lukáše Fišerových, vycházející z původního návrhu architekta Emila Zavadila ze 70. let 20. století je živý a moderní městský park, který plní jak funkci vzdělávací, tak rekreační. Na ploše 3,5 ha je vysázeno přes 4200 keřů zastoupených ve více jak 1100 druzích a odrůdách. Kromě záhonových, popínavých a sadových růží od předních světových i domácích šlechtitelů jsou zde bohatě zastoupeny i růže historické a botanické.

Na věhlas olomouckého rozária úspěšně navázalo Výstaviště Flora Olomouc a. s., v jehož správě a péči se nachází, obnovou pořádání výstavy Vyznání růžím. Jak již bylo řečeno, třetí ročník výstavy byl věnován 50. výročí založení rozária a tomu odpovídal i pestrý odborný a kulturní program po celé tři dny konání akce.

Celý text článku včetně obrazové reportáže zhotovených květinových dekorací naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 3/2023.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down