20.04.2011 | 05:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odříkaného chleba největší krajíc

Někdy vede k životnímu povolání dlouhá cesta, někdy na nás čeká doslova za rohem a nám nezbývá nic jiného než si ho povšimnout ve správný čas. Takovým příkladem může být florista Petr Grzywa, který floristice nějakou chvíli odolával. S o to větší vervou se do ní poté pustil a stále úspěšně pokračuje.

Petr Grzywa pochází z Ostravy, konkrétně z městské části Radvanice, kde vyrůstal do svých 12 let. Až do svých 18 let poté žil v Křenovicích, kde se na místní střední škole v rámci svého oboru poprvé dostal k floristice. Samotnou floristiku neměl v době studií příliš v lásce.

Nejen floristika
V Petrově případě proto platí „odříkaného chleba největší krajíc“ a po návratu z vojny se začal naplno věnovat vystudovanému oboru a pracoval jako florista v různých květinových studiích v Brně. Během svého pobytu v Brně se dostal k profesi tanečníka v Divadle In Flagranti, kde se následně stal vedoucím uměleckotechnického provozu divadla. Zde strávil dlouhých pět let, během kterých na květiny nezbývalo mnoho času.
Ke své profesi se naplno vrátil až v Praze, kde nejprve začal pracoval jako řadový florista a následně jako vedoucí květinového studia. V květinovém studiu měl na starosti především květinové dekorace pro eventové akce a návrh květinových výzdob interiérů významných klientů.

Zúročení zkušeností ve svém
V roce 2008 se Petr zúčastnil soutěže Děčínská kotva, kde se umístil na osmém místě. Od roku 2009 žije v Lysé nad Labem a vede svou vlastní firmu G–Flowers. Ve své firmě zúročuje Petr jako majitel své dlouholeté zkušenosti v originalitě a kreativitě. Kamenný obchod byste hledali marně, neboť se zaměřuje výhradně na zakázkový floristický servis se zaměřením na klientelu zejména v Praze a středních Čechách.

Text Jana Klečková Foto Petr Grzywa

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 2/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down