14.01.2010 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odlišme se od konkurence

Dnešní zákazník má k nákupu hrnkových rostlin mnoho možností. Tradičně je nalezneme v květinářstvích, staly se však i trvalým sortimentem mnohých supermarketů a diskontů. Zboží pochybné kvality je v nich nabízeno za velmi nízké ceny, na což mnohý český zákazník slyší. Jak jej ale naučit, že nízká cena není mnohdy výhodná?

Pomineme-li rozdílnou kvalitu prodávaného zboží, kterou koncový zákazník není schopen na první pohled při nákupu odhalit, měla by jej zarazit i velmi úzká nabídka a nízká cena nabízeného zboží.

Reagujme na přání zákazníků
V nabídkách květinářství se oproti tomu vyskytuje mnohem širší sortiment v dobré kvalitě. Výhodou květinářství je i osobní přístup k zákazníkovi, který supermarkety a diskonty nabídnout nemohou. Ani odborné rady a návody k pěstování zde nehledejme. V květinářstvích můžeme navíc na přání zákazníků hrnkovku ozdobně přizdobit, umístit do výrazného obalu či jinak přikrášlit. Proč ale nenabídnout takové zboží rovnou? Odlišíme se tím od konkurence a předvedeme to, co u ní neumí.

V jednoduchosti je síla
Možností zatraktivnění rostlin je spousta. Prvním krokem k tomu, aby byl dojem co nejlepší, je volba správného obalu na květináč. Jejich nabídka je široká, můžeme vybírat z materiálů přírodních, textilních, kovu, papíru či keramiky. Materiál, tvar i celkový styl obalu by měl podtrhnout jedinečnost vybrané rostliny, ale také ladit s interiérem, kde bude umístěna.
Nápaditá přízdoba z textilie, papíru, drátu, sisalu, přírodních materiálů jako je kámen, dřevo, pedig, listí či různých plodů není pracovně náročná a během chvilky přesune obyčejnou hrnkovou rostlinu do vyšší kategorie. Nezapomeňme však, že méně je někdy více a přízdoba má sloužit jako doplněk rostliny a ne naopak Měla by reagovat na samotnou rostlinu a použitý obal. Výsledkem je nejen podtržení krásy rostliny, ale i zvětšení jejího objemu, díky kterému je zákazník ochotnější akceptovat i vyšší cenu nabízeného zboží. Vedle zkrášlení květiny můžeme skrýt některé z jejích nedostatků a vad či nahradit menší množství květů.
Další z variant, jak zaujmout, je vytvoření sesazovaných nádob. Jejich základem jsou kombinace takových rostlin, které mají stejné nároky na pěstební podmínky i umístění. A i ty je možné v závěru zkrášlit nějakou přízdobou.

Přijďte zase k nám
Přizdobení hrnkových rostlin je záležitostí několika málo minut, ale jejich přínos je dlouhodobý. Zákazníka trochu rozmazlíme a naučíme jej, že právě v našem obchodě nalezne to, co nespecializovaná konkurence neumí.
O tom, že se opravdu jedná o jednoduchou a rychlou práci, se přesvědčili například návštěvníci Velké floristické party pořádané společností Vonekl, s. r. o., kde mohli obdivovat práce nizozemského floristy Jaapa Wisse. A ti, kteří zavítali 1. října do Českých Budějovic do společnosti Holflor na Podzimní květinovou show, také nepřišli zkrátka. O své poznatky se s nimi podělil další nizozemský florista Rob Plattel. Některé z jejich aranžmá přinášíme na následujících stránkách.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down