07.04.2011 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Od Děčínské kotvy až po Europa Cup 2011

Svaz květinářů a floristů ČR připravuje celoročně mnoho projektů, seminářů a soutěží, o kterých vás pravidelně informuje mimo jiné na stránkách časopisu Floristika. Nejinak tomu je i v tomto čísle. Co nás v nejbližších měsících čeká a co byste si neměli nechat ujít?

Především je to již 40. ročník mistrovství floristů České republiky Děčínská kotva 2011. Proběhne na zámku Děčín ve dnech 18.–19. května 2011. Soutěž je tradičně vyhlašovaná ve dvou kategoriích, juniorské a seniorské a organizátoři věří, že tento jubilejní ročník přiláká mnoho soutěžících k poměření svých floristických nápadů. Loňský vítěz soutěže Děčínské kotvy, florista Jaromír Kokeš (studio AMMI Brno), bude reprezentovat Českou republiku na nejprestižnější evropské soutěži v oboru aranžování květin Europa Cup 2011 v Havířově. Kdo by si snad netroufal soutěžit rovnou na Děčínské kotvě a chtěl si vyzkoušet v „menším měřítku“, jak to na takových soutěžích chodí, může využít naší další nabídky v podobě soutěže v dekoraci klobouku. Olomoucké soutěže pořádané v rámci jednotlivých etap výstav Flora Olomouc jsou především mezi začínajícími floristy velmi oblíbené. Dalo by se říci, že jsou pro ně určitým odrazovým můstkem, z kterého už není daleko třeba na Děčínskou kotvu. Mnoho současných floristů zvučných jmen má ve svém profesním portfoliu medaile právě z olomouckých soutěží. Jak již bylo řečeno, předmětem soutěže je přízdoba klobouku pro hlavní postavu muzikálu, filmu, divadelního představení, atd. podle vlastní fantazie. Tvar klobouku i přízdoby jsou libovolné, výsledné aranžmá však musí být nositelné na hlavě. Nalákali jsme vás? Těšíme se na viděnou na některé ze svazových akcí.

Připravované akce
Děčínská kotva 2011 – 40. Jubilejní ročník,18.–19. května 2011, zámek Děčín
Floristický seminář – Interiérová floristika, 27. dubna 2011, Olomouc – areál Výstaviště Flora
Soutěž v aranžování květin – „V hlavní roli klobouk“, 27. dubna 201, Olomouc – areál Výstaviště Flora
Podrobnější informace naleznete v inzerátech nebo na www.svazkvetinaruafloristu.cz

Ohlédnutí za akcemi
7. 2. 2011 se uskutečnil v Olomouci první floristický pracovní seminář s tématy: kulatá kytice do spirály, formálně lineární kytice, kytice z jednoho květu, komerční tematická kytice, kytice do konstrukce. Seminář byl velmi úspěšný.
25.–26. února 2001 se květináři a floristé sdružení ve Svazu květinářů a floristů ČR sešli na valné hromadě v Olomouci. V pátek proběhlo jednání floristů na téma nejbližších akcí tj. Havířov v květech a soutěže Děčínská kotva. V dopoledních hodinách se uskutečnila přednáška týkající se problematiky kontrol ČOI v květinových provozovnách. Bylo zvoleno nové předsednictvo Svazu květinářů a floristů ČR.

Informační servis
■ 14. 1. 2011 se prezentoval SKF ČR na veletrhu Region Tour v Brně prostřednictvím stánku statutárního města Havířov. Floraservis paní Jarmily Pejpalové vytvořil v jejich expozici papouška jako pozvánku na letošní soutěž Havířov v květech. Ta se uskuteční 18. června 2011. V příštím čísle Floristiky zveřejníme pozvánku.
■ 20. 1. 2011 se setkali členové předsednictva SKF ČR se zástupkyní Asociace zahradnického výstavnictví k projednání příprav veletrhu Zelený svět 2011.
■ 15. 2. 2011 se setkali v Havířově na přípravném jednání k mistrovství Evropy profesionálů ve floristice Europa Cupu představitelé SKF ČR, jmenovitě předseda Ing. Jiří Horák, Ing. Jiří Martinek, Ph.D., Ing. Marie Bittnerová, Ing. Jana Jaroňová, Bc. Jana Pudová a Bc. Marie Mikanová. Kdo z vás má zájem o podrobné informace, týkající se příprav 17. Mistrovství ve floristice Eropa Cup, sledujte internetové stránky www.svazkvetinaruafloristu.cz, kde jsou uveřejněny například soutěžní pravidla a propozice, tiskové zprávy a články uveřejněné v odborném tisku, dopis evropské floristické organizace Florint atd. Veškeré informace pak naleznete na www.ec2011.eu.

Text Ing. Marcela Nachlingerová, foto archiv SKF ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down