03.03.2023 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové distribuční centrum velkoobchodu Vonekl

Velkoobchod s květinami a doplňkovým materiálem, Vonekl s. r. o., neustále zvyšuje kvalitu poskytovaných služeb. Jednou z novinek je otevření nového, moderního a multifunkčního distribučního centra v areálu brněnské pobočky firmy. Slavnostní zahájení provozu proběhlo za přítomnosti obchodních partnerů, zákazníků a pozvaných hostů dne 28. ledna 2023. Při této příležitosti jsme položili několik otázek souvisejících s výstavbou a provozem nového distribučního centra řediteli brněnské pobočky Ing. Jiřímu Klíšťovi.    

Co bylo impulsem k vybudování nového distribučního centra? Za jakým účelem je postaveno a pro jaké obchodní aktivity je primárně určeno?

Hlavním impulzem proč jsme se rozhodli vybudovat nové distribuční centrum, byl nedostatek místa. Již před několika lety jsme se začali potýkat s problémem, že nemáme místo pro komfortní třídění a následnou distribuci květin zákazníkům. Stále se snažíme zvyšovat komfort a úroveň služeb, které našim zákazníkům nabízíme, proto jsme začali také provozovat naši novou online platformu Freshportal, kde si zákazníci mohou vybírat květiny a dekorace v době, kdy jim to nejvíce vyhovuje. Dále bude hala sloužit jako příruční sklad, pro pohotovostní zásobování velkoobchodu dekoracemi. Další výhodou je především uvolnění prostor ve velkoobchodu pro větší pohodlí zákazníků během nákupů.

Jakými parametry, co se týče velikosti, technologií, obslužnosti, nová hala disponuje?

Budova má podlahovou plochu 1700 m2. Samozřejmostí jsou rampy pro všechny typy nákladních vozidel. V objektu bude také rozsáhlá chladicí část, pro skladování objednávek zákazníků s upravenou atmosférou pro květiny.

Jak probíhala samotná výstavba stavby? S jakými úskalími jste se museli vypořádat?

Nejnáročnější bylo získat všechna potřebná stavební povolení, abychom mohli začít s výstavbou. Udělení stavebního povolení trvalo téměř tři roky. Samotná stavba již probíhala poměrně rychle. Za čtyři měsíce se nám podařilo vše vybudovat podle našich představ a stihli jsme i slavnostní otevření :).

Budete nově vzniklý prostor využívat i k jiným aktivitám, například k propagačním akcím, pořádáním seminářů a workshopů?

Určitě ano, vzniklé prostory lze využít i pro pořádání inspirativních seminářů, které pravidelně organizujeme, počet účastníků už tak nebude muset být limitován prostorem.

Společnost Vonekl neustále zvyšuje úroveň prodeje nabízeného zboží. Plánujte v této oblasti poskytovaných služeb zákazníkům další novinky?

Jak jsem již zmiňoval, hlavní novinkou je naše nová online platforma Freshportal. Zde si zákazníci mohou vybrat z více než 50 000 položek řezaných nebo hrnkových květin a dekorací. V nabídce se nachází květiny přímo od pěstitelů a také z holandské burzy. Na nabídce neustále pracujeme a postupně rozšiřujeme možnosti nákupů.

Za poskytnutí rozhovoru děkuje Arnošt Jílek

Fotoreportáž z akce naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 2/2023.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down