26.05.2014 | 04:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Něžná elegance v nevtíravých barvách

Ostravská pobočka velkoobchodů Florplant s. r. o. a Canea připravila ke konci března již tradiční předváděcí akci Jaro s floristy. Floristická akce se těší vždy velkému zájmu. Příjemná neformální atmosféra a v oboru renomovaní hosté bezesporu stojí za vysokou návštěvností floristů nejen z blízkého okolí. Tentokrát se s publikem o své zkušenosti podělili dvojnásobná vicemistryně ČR ve floristice Lucie Kulmanová a mistr ČR ve floristice Petr Kopáč.

Program akce byl rozdělen na dvě části. V první předvedli floristé svou kreativitu při vytváření velikonočních dekorací, zaměřených na komerční prodej, přesto velmi originálních. Ačkoliv v době konání akce byla svatební sezóna teprve ve výhledu, připravili si floristé ukázku zpracování svatebních kytic a dekorací. Téma svateb je jedno z nejstěžejních v oboru a diváci jej velmi ocenili. Nezůstalo však pouze u inspirace. Oba floristé mají také zkušenosti ze soutěží nejen jako účastníci, ale také jako porotci. Díky nim předali mnoho zajímavých tipů a rad také v otázkách uspořádání prodejny, jakým způsobem zaujmout zákazníky, jaký jim poskytnout servis či jak se odlišit od velkých obchodních řetězců. V tomto příspěvku vám přinášíme ukázku ze svatební části předváděcí akce. Lucie a Petr publiku předvedli elegantní pojetí svatební floristiky s využitím minimálního množství druhů v nadčasových kombinacích bílé a zelené nebo bílé a hnědé s jemnými doplňky.

Velkoobchody Florplant s. r. o. a Canea se angažují také v charitativní činnosti, a proto ani tentokrát na závěr příjemného odpoledne nechyběla dražba vytvořených děl. Tentokrát výtěžek z dražby vystoupal až k částce 18 350 Kč, která putovala do kojeneckého ústavu v Ostravě – Zábřehu.*

TEXT A FOTO Daniela Urešová

Více inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 3/2014

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down