12.08.2013 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Neobyčejná oslava

Pražská křižovatka, mezinárodní duchovní centrum vzniklé z podnětu bývalého prezidenta ČR, disidenta, spisovatele a dramatika Václava Havla, je sugestivním místem nejrozmanitějších setkání sídlící v dávno odsvěceném kostele sv. Anny založeném sv. Václavem již v roce 927 n. l.

Bývalý kostel sv. Anny v Praze na Starém Městě je jednolodní gotický klášterní kostel, který dnes leží uvnitř bloku mezi Anenským náměstím a Liliovou ulicí. Od roku 1782 neslouží původnímu účelu. O obnovu a záchranu toho jedinečného prostoru se velkou měrou zasloužila Nadace Dagmar a Václava Havlových – VIZE 97, která tento prostor spravuje a od roku 2004 používá jako kulturní centrum, kde jsou pořádány přednášky, diskuze, koncerty, představení, výstavy, meditace, happeningy apod.
Nadace VIZE 97 se již od počátku snažila přistupovat k obnově Pražské křižovatky velice citlivým a zároveň moderním způsobem. Podařilo se tak vytvořit jedinečné kulturní místo pro 440 sedících diváků, který dokáže poskytnout komfort srovnatelný s ostatními podobně zaměřenými prostory.
Pražská křižovatka je velmi variabilním prostorem, ve kterém se dají realizovat akce různého charakteru podle představ a přání každého klienta. Jedné takové jsme se měli možnost zúčastnit i my a přinášíme vám z ní malou ochutnávku.

Další inspirativní fotografie naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 4/2013.

Text a foto Jana Lapáčková.
Tvůrce květinových dekorací Pavlína Švecová.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down