28.02.2022 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nebeské Rosa coeli

Magická zákoutí kláštera Rosa coeli opředená historií z dávných časů. Nepopsatelná atmosféra místa víry a naděje, které ukrývá tajemství, legendy i pravdivé příběhy. Vysoké zdi odráží paprsky zapadajícího slunce a hra stínů, barev a vůní navozuje to pravé kouzlo, kouzlo nebeské.                                                                  

Kráčí tu bosa, každý krok, pohyb i lehký vánek roztančí její jemné vlasy i šaty. Oči jí září barvami modré a věnec ve vlasech jí upletla sama příroda.

Je přirozená, uvěřitelná, prostě nebeská …

Kytice pro tuto kolekci je jemná, lehká a nadýchaná. Základ vazby tvoří větvičky Thymus a Eucalyptus. Snítky trávy (Agrostis stolonifera) dodávají kytici vzdušnost a teplý barevný tón, který se opakuje v celé kolekci. Z řezaných květin jsou zastoupeny: bílá Nigella, která byla ve středověku ceněná pro své léčivé účinky, jemná Helleborus zelenkavé barvy, jež kytici krásně rozjasní, křehký Fritillaria meleagris s olivově zelenou uvnitř a na vnější straně purpurovou kresbou nás inspiroval svým zvonkovitým tvarem květu, který připomíná někdejší zvony nebeské v klášteře Rosa coeli (Růže nebes).*

Více fotografií z Nebeské svatební kolekce naleznete v tištěné verzi časopisu Profi Florista č. 1/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down