22.03.2012 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Žofíně se vzpomínalo

Zahradnický ples je nejenom profesionály, ale i širokou veřejností chápán jako nejkrásnější ples na Žofíně. A aby nebyl. Každý rok se prostory určené ke shromáždění tanečníků vyzdobí množstvím květin a dalšího rostlinného materiálu a každý rok mu vládne jiné téma. Letos, v rámci 70. výročí konání této události, se pořadatelé ohlédli v čase zpět a ústředním tématem zvolili heslo „Tak šel čas ...“.

To se prolínalo nejenom v květinové výzdobě celého žofínského paláce, ale i v květinové show, která je již tradiční součástí zahradnického plesu.

Kdy to vlastně začalo
V roce 1928 proběhl první Zahradnický ples a pořádala jej Společnost zahradníků společně se Spolkem pěstitelů orchidejí Rosler. Později se pořádání plesu ujal státní podnik Sady, lesy a zahradnictví Praha. V této době byl ples pořádán v obou křídlech tehdejšího Sjezdového paláce Parku kultury a oddechu Julia Fučíka a každou sezonu byly čtyři, vždy v pátek a v sobotu a příští týden opět v pátek a v sobotu.
Po roce 1989 se pořádání plesu ujal Jiří First – Květiny First a ples se vrátil zpět na Žofín, kde se s malými obměnami pořádá až dodnes. Jiří First jej společně s agenturou NKL Žofín pořádal celkem osmkrát.
Po Jiřím Firstovi převzali štafetu Jiří Chládek – Zahradnické centrum a Otakar Chládek – Sadovnický a zahradnický servis, kteří ples s agenturou NKL Žofín pořádali sedmkrát. Letos poprvé přizvali ke spolupráci Sdružení zahradnických center. Vedle již jmenovaných své umění předvedli i studenti Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity, Zahradnické fakulty v Lednici pod vedením Ing. Jiřího Martinka, Ph.D., a Ing. Taťány Kuťkové, CSc., v rámci oblíbené květinové show.

Více tipů a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 2/2012.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down