12.03.2016 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na kvalitě nám záleží

Společnost Flortrent s. r. o. patří mezi naše přední velkoobchody zabývající se dovozem a prodejem aranžérských a floristických potřeb. S historií firmy, nabídkou zboží a plány do budoucna nás seznámil během naší návštěvy v pražské pobočce firmy majitel společnosti Ing. Jan Šetina.

Jak dlouho už působíte na českém trhu?

Historie firmy se začala psát před osmnácti lety. Zpočátku jsme se věnovali pouze prodeji sušeného rostlinného materiálu a okrajově floristických potřeb. Postupem času a se zvyšující se úrovní floristického oboru se rozšiřoval i náš sortiment nabízeného zboží, jenž dnes čítá přes 20 000 položek.

 

Mohl byste nás ve stručnosti seznámit se sortimentem nabízeného zboží? Čím se odlišuje od konkurence?

Filozofie firmy je od začátku založena na kvalitě nabízeného zboží, kterou se snažíme stále zvyšovat úměrně k prodejní ceně. Tomu odpovídá i designové provedení námi nabízeného zboží pokrývající všechny oblasti floristického oboru – od svatební, pohřební a dárkové floristiky až po to interiérovou. Zákazníci tak mohou vybírat ze široké nabídky jak dekorativního materiálu (stuhy, špendlíky, perličky, zápichy atd.), tak technického (aranžovací hmoty a podložky, dráty, lepidla atd.). Součástí nabízeného sortimentu je stále sušina, i když zákazníci dávají čím dál tím větší přednost umělým květinám. Je to dáno především kvalitním provedením, často téměř k nerozeznání od živé rostliny a delší trvanlivostí. Naší specializací je prodej exkluzivních obalů a pěstebních nádob na rostliny od předních světových firem (např. Nieuwkoop de Kwakel, Fleur-ami, GebruderLenz, Plastecnic). Nádoby určené jak do interiéru, tak exteriéru jsou k dostání v nejrůznějším barevném, velikostním a designovém provedení. Vybranou nádobu jsme zákazníkovi schopni doručit do osmi dnů od objednání. Naší exkluzivní nabídku zboží tvoří suché části exotických rostlin, od bizarně vyhlížejících větví a kmenů, přes masivní stonky lián až pod obří květenství palem. Zákaznici mohou rovněž vybírat ze širokého druhové i odrůdového sortimentu pokojových rostlin, od sukulentů přes kvetoucí orchideje až po solitérní palmy. Okrajově se věnujeme i dodávkám živých vzrostlých rostlin, primárně určených k dekoraci komerčních interiérů obchodních center, hotelů, restaurací apod.  Od roku 2015 jsme výhradními prodejci svíček v České republice světově proslulé německé firmy Wiedemann. Svíčky vynikající kvality jsou k dostání v několika velikostech, široké barevné škále a povrchové úpravě. Floristy jsou žádané zejména pro svoje vyrovnané hoření (až 50 hodin), designové provedení i certifikaci bezpečného a ekologického produktu.

 

Celý text rozhovoru naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 2/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down