28.03.2016 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mystery shopping - Praha

Cílem rubriky Mystery shopping je mapování úrovně floristických služeb a kultury prodeje květin. Touto cestou bychom rádi upozornili jak na pozitivní, tak negativní jevy v nabídce běžným zákazníkům, kteří těchto služeb využívají.
V rámci průzkumu se hodnotí vždy dvě práce anonymně pořízené v náhodně vybraném městě, které poté nezávislí floristé profesionálně zhodnotí po stránce technické a estetické.
Detailnější informace o postupu pořízení prací a jejich hodnocení naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 1/2013.

Zadání

Květinový šperk

Cenová hladina – 500 Kč

Požadavkem bylo zhotovení květinového šperku na krk pro dámu ku příležitosti návštěvy prestižního plesu. Objednávka byla sdělena telefonicky, tři dny před konáním plesu.

 

Město: Praha

Lokalita: centrum

Datum a čas nákupu: 5. 1. 2016, 16:30 hod. (fotografováno ve 22:30 hod.)

Skladba sortimentu: řezané květiny 80 %, sezónní hrnkové rostliny 10 %, dárkové zboží 10 %

Celkový dojem z obchodu:

Prostor před obchodem nenabízí mnoho možností ke kreativitě, přesto je vstup do obchodu rámován působivou a vkusnou dekorací, jenž nápaditě využívá i volného prostoru nade dveřmi. Výloha obchodu je řešena jako výstavní prostor nabízených vázaných kytic – profesionálně zhotovené jak po stránce technické, tak i estetické. Přestože velikost obchodu je malý, rozmístění nabízeného zboží maximálně využívá možnosti daného interiéru. Řezané květiny dobré kvality jsou umístěny v rustikálně vyhlížejících plechových nádobách (seříznuty, čistá voda bez přítomnosti rostlinných zbytků)  rozmístěných na etážově uspořádaných policích. Pestrá druhová i odrůdová nabídka řezaných květin je vystavena podle barevného ladění. Nabídka hrnkových rostlin je omezena na kvetoucí sezónní rostliny, druhově je však dostačující. Pro doplňkový prodej jsou zvoleny vkusné dárkové předměty. Celkově obchod působí velice přívětivou atmosférou, která dá zákazníkům alespoň na moment zapomenout na každodenní starosti života.

Celý text článku včetně fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 2/2016.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down