06.03.2014 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mystery shopping Benešov

Cílem rubriky Mystery shopping je mapování úrovně floristických služeb a kultury prodeje květin. Touto cestou bychom rádi upozornili jak na pozitivní, tak negativní jevy v nabídce běžným zákazníkům, kteří těchto služeb využívají.
V rámci průzkumu se hodnotí vždy dvě práce anonymně pořízené v náhodně vybraném městě, které poté nezávislí floristé profesionálně zhodnotí po stránce technické a estetické.
Detailnější informace o postupu pořízení prací a jejich hodnocení naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 1/2013.

Zadání

Květinové aranžmá z trvanlivého materiálu (sušených či umělých rostlin nebo z jiného materiálu – bez specifikace) k ozdobení kulatého stolku ve vstupní hale rodinného domu. Nepřímo bylo naznačeno, že by se mělo jednat o vypichovanou dekoraci, ladící s moderním interiérem a výmalbou v modrých tónech. Cenová hladina – 500 Kč.

V Benešově se nacházejí čtyři květinové obchody, které jsme postupně navštívili. Ne všude se náš požadavek setkal s kladnou reakcí a ochotou výše zmiňovanou dekoraci vyhotovit. Někde jsme byli odmítnuti s tím, že tento typ dekorací dělají jedině na objednávku a to minimálně 14 dní předem (ačkoli v obchodě bylo vystaveno několik vypichovaných košíčků ze sušiny – nulová snaha prodat), jinde bylo naše přání zavrženo, avšak s odůvodněním, že je to proti přesvědčení floristky: „aranžmá z umělých a neživých materiálů vyzařují negativní energii,“ a doporučením pořídit raději menší, cenově přijatelnější výzdobu, avšak ze živých květin.*

O tom jak to dopadlo se dozvíte více v tištěné verzi časopisu Floristika 2/2014.

Text a foto Jana Lapáčková

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down