01.02.2018 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mystery shopping

Cílem rubriky Mystery shopping je mapování úrovně floristických služeb a kultury prodeje květin. Touto cestou bychom rádi upozornili jak na pozitivní, tak negativní jevy v nabídce běžným zákazníkům, kteří těchto služeb využívají.
V rámci průzkumu se hodnotí vždy dvě práce anonymně pořízené v náhodně vybraném městě/lokalitě, které poté nezávislí floristé profesionálně zhodnotí po stránce technické a estetické.
Detailnější informace o postupu pořízení prací a jejich hodnocení naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 1/2013.

Zadání

Vánoční dekorace

Cenová hladina – cca 700 Kč.

Přáním zákazníka bylo zhotovení vánoční dekorace na jídelní stůl pro osm až deset stolovníků. Hlavní důraz byl kladen na trvanlivost dekorace – minimálně do Tří králů. Záměr bylo podat objednávku jeden den před uskutečněným nákupem.

 

Město: Sedlčany

Lokalita: okrajová část města

Datum a čas nákupu: 28. 11. 2017, 11:30 hod.

Skladba sortimentu: 90 % dekorativní a dárkové předměty, 10 % sezónní hrnkové rostliny, skladba nabízeného sortimentu zboží byla zjevně přizpůsobena nadcházejícímu adventnímu a vánočnímu období.

Celkový dojem z obchodu: Na přítomnost netradičně situovaného obchodu v rezidenční části města již z dálky upozorňovala nápaditá vánoční dekorace umístěná v předzahrádce. Obchod je z komunikace přístupný cestou vedoucí skrz upravenou předzahrádku s působivými zahradnimi prvky.

Text a foto: Arnošt Jílek

Celý text článku včetně fotografií hodnocených prací naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 1/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down