13.06.2011 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mladí floristé předvedli své umění

Soutěž Polabský motýl je zavedené klání v aranžování rostlin mezi studenty středních zahradnických a zemědělských škol a zahradnických a zemědělských učilišť. U příležitosti jarní výstavy Zemědělec 2011 byl letos uspořádán 11. ročník této soutěže.

Organizátoři soutěže zvolili pro letošní ročník téma Květinový ples, součástí úkolu byla dekorace výstavní kóje (4 x 4m), dekorace plesového stolu, květinový koš pro dirigenta a orchestr, tajný úkol z předem neznámého materiálu a květinová přízdoba společenských šatů pro dámu. Soutěžní týmy musely také zpracovat grafický návrh všech dekorací. Celkem do Lysé nad Labem přijelo pět čtyřčlenných skupin pod vedením svých učitelek. Zástupci původně přihlášené šesté školy se odhlásili několik dní před začátkem.
Letošní novinkou bylo umístění soutěžících při jednotlivých úkolech – byl pro ně připraven prostor na pódiu, kde měli klid na aranžování a návštěvníci mohli jejich práci nerušeně sledovat. Každý člen soutěžního týmu si tak samostatně splnil jeden úkol na pódiu a společnou prací celé skupiny pak byla dekorace výstavní kóje. Studenti všech zúčastněných škol se ve svých družstvech zhostili úkolu po svém, dvě plesové kóje byly shodně dekorovány v duchu retro plesu, každá ale vypadala zcela jinak (vizuálně i použitým materiálem). Stejně jako v loňském roce, byly i letos na hodnocení dekorací sestaveny tři poroty. Odborná porota se skládala z předních českých floristů, kteří se hodnocení věnovali velice poctivě po podstatnou část soutěžního dne.

Text a foto Jana Klečková

Celý text článku spolu s fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 3/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down