25.07.2009 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mistry ČR jsou Hytych a Konopíková

38. ročník Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva 2009 byl zahájen ve středu 20. května ředitelem Střední školy zahradnické a zemědělské Antonína Emanuela Komerse v Děčíně – Libverdě panem Ing. Liborem Kuntem. Letošního ročníku se zúčastnilo 30 floristů – 20 juniorů, studentů zahradnických škol; a 10 seniorů, profesionálních aranžérů květin. Celá soutěž se nesla v duchu svatby. Hodnocení soutěže proběhlo dle 100 bodového systému organizace Florint, na které dohlížel komisař Ing. Jiří Martinek, Ph.D.

Hodnotící komise byly pětičlenné. Junioři (Ing. Tatiana Kuťková, Ph.D., Ing. Eva Vaňková, Petr Kopáč, Ing. Marie Bittnerová, Magdalena Birula-Bialynicka), senioři (Jarmila Pejpalová, Ing. Milota Murčová, Ing. Jana Jaroňová, Jan Komzák, Wally Klett). Organizátoři si velmi váží účasti přední německé floristky Wally Klett. Juniorští floristé soutěžili v disciplínách: květinová dekorace obřadního prostoru kostela, svatební dekorace pro nevěstu a ženicha, květinová dekorace pro družičku a podložka pro prstýnky. Všechny juniorské práce byly tvořeny v překrásných prostorách koníren zámku Děčín, senioři tvořili své práce v nově zrekonstruované oranžérii a Růžové zahradě. Senioři v letošním roce soutěžili v těchto disciplínách: zásnubní stůl pro dva, svatební dekorace pro nevěstu, kytice pro svědkyni a svatební slavobrána v zahradě.
Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva vyvrcholilo ve čtvrtek 21. května 2009 večer slavnostním předáváním cen vítězům na nádvoří Dděčínského zámku. Překrásný večer pod širým nebem moderovala Iva Pazderková. Soutěž, na kterou se pravidelně sjíždějí nejlepší aranžéři květin z celé republiky, zaštítili hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová a náměstek ministra zemědělství Ing. Stanislav Kozák. Slavnostního předávání cen se zúčastnil primátor statutárního města Děčína Ing. Vladislav Raška, poslanec Vladimír Šoltys, poslankyně Mgr. Marcela Mertinová, Ing. Petr Jakubec - uvolněný radní pro školství Ústeckého kraje, prezident ZUČM Ing. Jaroslav Zeman, manželé Kubíčkovi, zakladatelé této významné tuzemské soutěže a další významní hosté a pracovníci v oboru. Nejvíce bodů nasbírala studentka VOŠ a SZaŠ Mělník Kristýna Konopíková. Pohár Děčínské kotvy ji tak zůstal po loňském vítězství i na další rok a stala se mistrem České republiky ve floristice v juniorské kategorii. Soutěžních úkolů v kategorii senior se nejlépe zhostil Přemysl Hytych soutěžící za Fleura Czechia, s. r. o., Brno., který celkově obsadil první místo. Získal tak pohár Děčínské kotvy a titul mistra České republiky ve floristice v kategorii senior pro rok 2009.
Už tradičně Děčínskou kotvu organizovala Střední škola zahradnická a zemědělská Antonína Emanuela Komerse v Děčíně – Libverdě, společně se Svazem květinářů a floristů České republiky. Soutěž se konala za vydatné pomoci statutárního města Děčína, ale i dalších sponzorů. Velké poděkování patří všem pořadatelům, sponzorům, komisařům, médiím, ale také zámku Děčín a jeho ředitelce Ing. Ivetě Krupičkové. Akce byla součástí Městských slavností v Děčíně.

Zpracoval Svaz květinářů a floristů ČR, www.svazkvetinaruafloristu.cz.

 

Obsáhlou reportáž o soutěži naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika - 4/09.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down