19.05.2008 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mistrovství floristů ČR zná vítěze

V pátek 16. 5. bylo slavnostním galavečerem zakončeno dvoudenní Mistrovství ČR ve Floristice - Děčínská kotva. Účast soutěžících zejména v seniorské kategorii zaznamenala oproti loňskému roku téměř stoprocentní nárůst a celkem se v Děčíně představilo 35 floristů. Nejvyšší počet bodů mezi seniory získal Jaromír Kokeš, který se tak stal seniorským floristickým mistrem republiky pro rok 2008. V kategorii juniorů zvítězila Kristýna Konopíková z VOŠ a SZaŠ Mělník.

Druhé a třetí místo mezi seniory obsadili Ondřej Vystrčil a loňský vítěz, student MZLU v Brně Přemysl Hytych. V juniorské kategorii uspěla ještě Markéta Nagyová ze SŠZaZe A. E. Komerse Děčín-Libverda (2. místo v celkovém pořadí) a Vojtěch Lazecký ze SOŠZ a SOU Rajhrad (třetí v celkovém pořadí).

Na letošním mistrovství měli soutěžící možnost prokázat svůj um a kreativitu celkem ve čtyřech soutěžních disciplínách - florální objekt do interiéru, svatební kytice, kytice pro Ing. Antonína Kubíčka k životnímu jubileu a sesazovaná kompozice.

 

Pojďme si alespoň v krátkosti představit nejlepší trojice soutěžících v obou kategoriích:

 

Kategorie seniorů - 1. místo: Jaromír Kokeš (23 let)

- studium: Střední zahradnická škola Mělník 2001-2005, během studia absolvování praxí v květinářství Orchidea Bratislava u Ing. Michala Hauta
- zaměstnání: vedení vlastního květinového studia v Brně, pořádání vlastních tématických výstav, seminářů a květinových přehlídek
- Juniorský mistr ČR ve floristice pro rok 2003,2004, absolutní vítěz Brněnské růže pro rok 2003 

 

Kategorie seniorů - 2. místo: Ondřej Vystrčil (20 let)

Absolvent SOŠZa a SOU Rajhrad, Brno – Bohunice. Účastnil se mnoha soutěží po celé republice a na Slovensku, kde se umisťoval na předních místech. Spolupracoval s Lubošem Dobrovolným z Jihlavy, nyní pracuje pod vedením floristy Michala Hauta na Slovensku v Bratislavě.

 

Kategorie seniorů - 3. místo: Přemysl Hytych (24 let)

Narozen v Ivančicích, absolvent SZaŠ Brno – Bohunice, nyní student V. ročníku Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně – ZF Lednice na Moravě. Účastník floristických soutěží jako: Brněnská růže, Děčínská kotva, Victoria regia, soutěže v rámci výstav Flora Olomouc, Europa Cup 2007. Realizátor vlastních výstav: Velikonoční výstava – Velešovice 2004, Vánoční výstava – Zámek Nesovice 2005, Vánoční výstava - Zámek Slavkov 2006, Vánoční výstava - ´Noc Andělům´ 2007. Jeho největším koníčkem je floristika, dále kresba, návrhy modelů. Nejoblíbenějšími pracovními materiály jsou materiály přírodního charakteru.

 

 

 

Kategorie juniorů - 1. místo: Kristýna Konopíková (17 let)

Studentka 2.ročníku VOŠZa a SZaŠ Mělník, v letošním roce členka soutěžního týmu na soutěži Polabský motýl Lysá nad Labem.

 

Kategorie juniorů - 2. místo: Markéta Nagyová (22 let)

Studentka 3. ročníku SŠZaZe A.E. Komerse, Děčín – Libverda. Účastnila se soutěží Flora Olomouc, Děčínská kotva. Spolupracovala na výzdobě zahradnického plesu na Žofíně, aranžovala v Německu. Ve svém volném čase pomáhá ve školní zahradnické prodejně. 

Kategorie juniorů - 3. místo: Vojtěch Lazecký (19 let)

Absolvent Střední školy odborné a speciální, Klimkovice, obor: Zahradník. Nyní je studentem SOŠ zahradnická a SOU Rajhrad, obor: Zahradnictví.
Účast na soutěžích:
Flora Olomouc
2005 Podzimní etapa- “Chryzantéma královna podzimu”-1. místo
2006 Podzimní etapa-“ Sesazované nádoby k podzimní dekoraci“- 2.místo
2007 Jarní etapa-“ Svatební kytice z živých květin”- 3.místo
2007 Podzimní etapa- “Podzim v interiéru”- 1. místo

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down