16.01.2013 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Magické číslo třináct

V době, kdy budete číst tento úvodník, bude již začátek nového roku v plném proudu. Nového roku nesoucí dvojčíslí 13. Mystického čísla, jehož symbolika provází lidstvo již po staletí. Dokonce i v dnešní moderní době, kdy se zdá být vše racionální, spousta lidí spojuje toto číslo s černou magií, považuje ho za nešťastné a připadne-li toto číslo na pátek, pro mnohé je to doslova katastrofa. Pro mě je až úsměvné, že výsledky ankety veřejného mínění ukazují, že 13. v pátek se obává každý pátý Čech a to se ještě nejednalo o spojení s rokem 2013.

Což však ve mně nevyvolává úsměv na tváři je od 1. 1. 2013 platnost zvýšení obou sazeb DPH (snížené i základní) o jeden procentní bod, tedy ze 14 na 15 procent a z 20 na 21 procent. Toto zvýšení se samozřejmě promítne do finančních výdajů každého z nás, každé domácnosti. I letos si tak většina obyvatel této republiky dvakrát rozmyslí, za co své vydělené peníze utratí, bude více zvažovat zdali cena nabízeného zboží či poskytované služby odpovídá její kvalitě. Zákazník se stane více náročnějším a vnímavějším konzumentem. A to jak při nákupu spotřebního či průmyslového zboží, tak samozřejmě i květin.
Dosažení podnikatelských úspěchů v oblasti prodeje květin a s ním nabízeném servisu bude nyní závislé, více než jindy, nejenom na poskytování kvalitního zboží a profesionálních služeb, ale zejména na jejich rozšíření a zaujmutí pozornosti potencionálního zákazníka. Že se jedná o úkol ne zrovna lehce dosažitelný v silném konkurenčním prostředí, je zřejmé. Náš redakční tým časopisu Floristika je si této nelehké situace vědom a rád by vám v této situace byl nápomocen nejenom v podobě poskytovaní inspirativních, ale i praktických informací, které by přispěly k vašemu úspěšnějšímu podnikání.
Od nového roku tak zavádíme hned několik nových rubrik, které by mohly přispět ke zvýšení prodeje květin, či zvýšení vaší odbornosti – nabízeného servisu. Jak využít měsíčních znamení k podnícení zájmu zákazníka o nákup květin se dozvíte v rubrice Květinový horoskop. Součástí nabízených služeb některých květinových studií je péče o pokojové rostliny. Jednotlivým rostlinným druhům, jejich kultivarům, péči a použití se budeme pravidelně věnovat v seriálu zaměřeném konkrétně na pokojové rostliny v interiéru. Ke zvýšení vaší odbornosti rozhodně přispěje Floristická škola. Pod vedením profesionálního a uznávaného floristy Petra Kopáče se můžete srozumitelnou formou postupně seznamovat s estetickými a technickými zákonitostmi v aranžování květin. Doufáme, že se pro vás stanou přínosné i informace získané při náhodném nákupu květin přímo v terénu – Mysterious shopping. A to jak z pohledu hodnocení samotného prodejního místa, přístupu obsluhy, tak i samotného nákupu.
Pevně věříme, že nové informace budou pro vás přínosné a shledáte je praktickými. Možná právě díky nim proplujete rokem s magickým dvojčíslím 13 plnou parou bez větších potíží..
Dovolte mi, abych vám jménem celé redakce časopisu Floristika popřál do nového roku hodně zdraví, inspirace a vnímavých zákazníků, kteří dokáží ocenit vaši kreativitu, jenž napomáhá vyniknout kráse květin naplno.

Arnošt Jílek

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down