15.04.2018 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lucie Bílá – jsem ráda, když mohu rozdávat radost, třeba i květinami

Jednou z patronek 12. ročníku výstavy orchidejí v Pražské botanické zahradě hl. m. Prahy se stala několikanásobná držitelka prestižních pěveckých cen, zpěvačka Lucie Bílá. Využili jsme této příležitosti a požádali ji o krátký rozhovor.

V botanické zahradě nejste jako čestný host poprvé. Před devíti lety jste v rámci projektu Kořeny osobností vysadila exemplář vzácné orchideje. Jaký je váš vztah k samotné přírodě, zahradničení?

Bydlím v mé rodné vesnici obklopené stromy, takže přírodu mám doslov nadosah. Pobytu v přírodě si rovněž užívám na chatě v malebném prostředí Českého ráje. Víte, já žiju velice hektický a chaotický život, v hlavě mám čtyřproudovku. Každému mému vystoupení předchází spousta práce, produkcí počínaje a managementem konče. Po skončení turné či projektu potřebuji klid a relax, a právě ten nacházím v přírodě, v různých jejích formách – ve zvuku tekoucí vody, praskání hořícího dřeva, venku na zahradě, při procházce lesem. Při mém pracovním vytížení bohužel nemohu trávit v přírodě či na zahradě tolik času, kolik bych si přála. Doufám, že se však jednou dostanu do takového stavu, kdy se budu moci věnovat zahradě kolem domu tak jako moje maminka, která pěstovala kytky pro radost a zeleninu k užitku.

Text a foto: Arnošt Jílek

Celý text rozhovoru naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 3/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down