07.05.2013 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Langard hledá talent 2012

V loňském roce proběhl první ročník soutěže Langard hledá talent 2012, vyhlášený stejnojmenným velkoobchodem se sídlem v Horních Počernicích, za účelem podpořit mladé a nadějné talenty. Floristického klání se zúčastnili talentovaní floristé, studenti čtyř středních zahradnických škol, jejichž kvality posoudila odborná porota.

Soutěžící, kterých bylo nominováno celkem 12, z každé školy tři zástupci, neměli mnohdy svou soutěžící premiéru vůbec jednoduchou. Obstát totiž museli hned ve dvou úkolech aniž by předem věděli jaký materiál budou mít k plnění soutěžních disciplín k dispozici. U všech zúčastněných tak bylo prověřeno nejen jejich nadání a cit pro floristickou tvorbu, ale také schopnost pružně reagovat a improvizovat.
Soutěžilo se ve dvou kategoriích, jejichž zadání korespondovala s probíhajícím ročním obdobím – jarem. Úkolem první soutěžní disciplíny bylo uvázat kytici na téma Jaro, druhým pak sesadit hrnkové rostliny do vkusného velikonočního aranžmá.
Odborná porota v každé kategorii vyhlásila tři vítěze z nichž se následně ten s nejvyšším počtem bodů stal celkovým vítězem soutěže. Všichni nominovaní obdrželi diplomy a hodnotné ceny.
Absolutní vítězkou prvního ročníku se stala Tereza Pavlová z České zahradnické akademie Mělník, které bylo rovněž umožněno předvést svou kreativitu na vánoční floristické show po boku zkušeného mistra floristy, Petra Kopáče.

Zajímalo nás jaká cesta přivedla Terezu Pavlovou k floristice a jestli ji soutěž nějakým způsobem ovlivnila. Zeptali jsme se proto na několik otázek...
Kdo nebo co vás přivedlo k floristickému oboru?
Poprvé jsem se s floristikou tvorbou setkala u naší sousedky a hned mi učarovala. Po nastoupení na Čekou zahradnickou akademii v Mělníce jsem začala navštěvovala tamní floristický kroužek a poté se i aktivně zúčastnila floristických soutěží, ke kterým mne přivedl Ondřej Holeček a naši profesoři.

Byla soutěž Langard hledá talent první příležitostí, kde jste uplatnila svou kreativitu, nebo máte na svém kontě ještě nějaké další floristické úspěchy?
Nebyla to má první soutěž, již dříve jsem měla tu možnost účastnit se i jiných soutěží, jako je Děčínská kotva, Rosa Pragensis, Festival Dei Fiori v Itálii a další. V některých soutěžích jsem měla úspěch.

Kdo z floristů vás inspiruje či je vaším vzorem?

Inspirací se pro mne stávají ostatní soutěžící se svými pracemi.

S jakým materiálem nebo druhem květin nejraději pracujete?
Nejraději pracuji s přírodními materiály.

Jaké máte ambice do budoucna? Chtěla byste se tomuto oboru věnovat i nadále?
Po maturitě bych chtěla pokračovat ve studiu na Zahradnické fakultě v Lednici a pokud by to bylo možné věnovat se floristice i tam.

Děkujeme Terezce za rozhovor a přejeme jí mnoho nápadů a kreativity v její budoucí floristické tvorbě.

Jana Lapáčková

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down