08.10.2012 | 04:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Květiny provoněly Vaňkovku

Jemnost a krása květin v kombinaci s ušlechtilou myšlenkou byly pilířem vzniku ojedinělého díla, které jeho tvůrci představili a pokřtili v brněnské galerii Vaňkovka. Propojením kvality a vkusu předních českých zástupců designové tvorby byl vytvořen kalendář na rok 2013, který nejen že bude pěkným doplňkem do bytu, ale také poslouží dobré věci.

Vkusný, profesionálně provedený kalendář není pouze výsadou úzkého okruhu lidí. Za symbolickou cenu si jej bude moci zakoupit každý a ještě k tomu přispět na dobrou věc. Představení kalendáře a jeho tvůrců se neslo v příjemné atmosféře slunečného pátečního odpoledne.
Krása ve spojení s charitou
Součástí akce byl doprovodný program, v rámci kterého předvedli své umění přední čeští floristé. Floristickou show provázel majitel studia AMMI, několikanásobný Mistr ve floristice a autor kytic kalendáře Kapka štěstí 2013, Jaromír Kokeš. Spolu s floristy Lucií Kulmanovou a Ondřejem Čerňákem předvedli kus svého umění. Přímo před zraky návštěvníků vznikaly nevšední květinové dekorace a kytice. Před samotným křtem zaplavily pódium v rámci módní přehlídky nevěsty z kalendáře oblečené do šatů módního návrháře Miroslava Knota se svatebními kyticemi floristy Jaromíra Kokeše.
Poté následoval zlatý hřeb programu – křest kalendáře Kapka štěstí 2013. Jeho kmotrou se stala prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje, paní Vendula Svobodová. Popřát kalendáři přijela také ředitelka Nadačního fondu Kapka naděje Elen Švarcová. Část výtěžku z prodeje kalendáře poputuje na podporu Psychosociálního projektu fondu. Křest samotného kalendáře proběhl symbolicky a výstižně ne šampaňským, ale okvětními plátky.
Aktérem celého podniku bylo květinové studio AMMI založené Jaromírem Kokešem, autorem svatebních kytic pro nevěsty v kalendáři, očekávajících svou pomyslnou kapku štěstí. Ve spojení s předním českým módním návrhářem Miroslavem Michaelem Knotem, autorem všech modelů, které modelky oblékly, vytvořil fotograf Ing. Jiří Rašner sérii dvanácti fotografií inspirovaných jednotlivými měsíci v roce. O dokonalý vzhled modelek se postarala vizážistka Lenka Solničková, vlasový styling si na svá bedra vzal Tomáš Pelikán a finální podobu kaledáře doladila grafička Tereza Mikotová. Celou akci moderoval DJ a moderátor Jiří Flaisig. Během slavnostního odpoledne mohli návštěvníci exkluzivně přednostně v rámci akce kalendář zakoupit.

12 měsíců trochu jinak

V rámci uvedení kalendáře se konala v brněnské galerii Vaňkovka také výstava květinových věnců symbolizujících jednotlivé měsíce v roce. Dvanáct rozměrných instalací vytvořených Jaromírem Kokešem doplňovaly fotografie z kalendáře a svatební šaty návrháře Miroslava Knota. 

Text a foto Daniela Urešová

Více inspirativních fotografií k článku nalezenete v tištěné verzi časopisu Floristika 5/2012

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down