15.04.2012 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Květinový univerzál

Stalo se již milou tradicí, že Asociace německých floristů (FDF) společně s Holandskou květinovou kanceláří (BBH) připraví krásné dekorace z chryzantém pro období celého roku. K jejich představení dochází v rámci mezinárodního veletrhu IPM (Internationale Pflanzenmesse) v Essenu. Letošní série přináší asi 50 květinových nápadů pro každou příležitost v průběhu roku.

V rámci letošní chryzantémové inspirace jsou potenciální spotřebitelé rozděleni do dvou skupin – na skupinu, pro kterou je velmi důležité budování vlastní úspěšné kariéry a na rodinně orientované jedince zaměřené spíše na zabezpečení a klid v rodině. Ve vytvořených dekoracích je kladen důraz na originalitu a zákaznicky orientovaný přístup.
Chryzantéma je tou správnou rostlinou pro všechna roční období, i přesto, že u nás je nejčastěji spojována s dobou podzimu a dušičkových dekorací. Naopak, je třeba neustále zdůrazňovat, že je to květina vhodná pro všechny události a příležitosti v průběhu roku. Moderní, elegantní a stylová, s potenciálem okouzlit v každém ročním období.
V posledních několika letech bylo vyšlechtěno neskutečné množství intenzivních barev a tvarových variací. Barvy pokrývají celou škálu – od sněhově bílé, světle zelenkavé až zlatavé barvy květů, chryzantémy zkrátka vládnou všemi odstíny, což ocení floristé. Mezi spotřebiteli je zase oblíbená pro svou dlouhou trvanlivost. Její přítomnost v květinovém obchodě je zkrátka nutností. Na následujících stránkách přinášíme pár nápadů pro jarní a velikonoční období. 

Více tipů a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 2/2012.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down